Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zniesienie restrykcji w UK stanowi zagrożenie dla świata

Zniesienie restrykcji w UK stanowi zagrożenie dla świata

Plan Borisa Johnsona, zgodnie z którym w poniedziałek zniesione zostaną praktycznie wszystkie ograniczenia dystansu społecznego w Anglii, stanowi zagrożenie dla reszty świata – twierdzą światowi eksperci ds. zdrowia.

Do tej pory wszelkie nowe warianty, które pojawią się w Wielkiej Brytanii, szybko rozprzestrzeniłyby się na cały świat, ostrzegli naukowcy na szczycie nadzwyczajnym.


Wezwali Downing Street do „pilnego ponownego rozważenia proponowanych działań”, twierdząc, że obecny plan będzie miał „szkodliwy wpływ na Anglię”.

W internetowym wydarzeniu, zorganizowanym przez brytyjskich naukowców, wzięli udział obecni i poprzedni doradcy rządowi z Włoch, Izraela, RPA, Nowej Zelandii, Tajwanu i Australii.

Przemawiając na szczycie, doradca rządu Nowej Zelandii, Michael Baker, powiedział: „Zawsze szukaliśmy w Wielkiej Brytanii przywództwa, jeśli chodzi o wiedzę naukową, dlatego jest bardzo niezrozumiałe, że nie przestrzega ona nawet podstawowych zasad zdrowia publicznego”.


Z kolei doradca Światowej Organizacji Zdrowia, prof. José Martin-Moreno, dodał: „Nie możemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje pomimo posiadanej wiedzy naukowej”.

Profesor Christina Pagel, dyrektor jednostki badań klinicznych University College London, powiedziała, że ​​każdy dominujący wariant w Wielkiej Brytanii szybko się rozprzestrzenia.

„Polityka Wielkiej Brytanii dotyczy nie tylko nas. To dotyczy wszystkich i każdy ma wpływ na to, co robimy” - dodała.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 51 870 zakażeń koronawirusem, co jest najwyższym bilansem od 15 stycznia.


Więcej zakażeń tego dnia odnotowano jedynie w Indonezji (54000), której populacja jest prawie 4 razy większa i w której jest teraz szczyt epidemii.

W Wielkiej Brytanii zarejestrowano wczoraj także 49 zgonów z powodu Covid-19. W Europie więcej zgonów odnotowano jedynie w Rosji.

sobota, 17 lipca 2021 10:48
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Anglia zniosła restrykcje. Johnson apeluje o rozwagę i szczepienie się
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla WSZYSTKICH osób przyjeżdżających z Francji