Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Anglia zniosła restrykcje. Johnson apeluje o rozwagę i szczepienie się

Anglia zniosła restrykcje. Johnson apeluje o rozwagę i szczepienie się

Prawie wszystkie restrykcje koronawirusowe w tym limity dotyczące liczby osób, które mogą się spotkać razem, wymogi prawne dotyczące noszenia masek na twarz i dystanse społeczne w pubach i barach – zostały zniesione w ramach ostatniego etapu zakończenia lockdownu w Anglii.

Oznacza to, że kluby nocne i inne kluby będą mogły zostać ponownie otwarte w tym miesiącu i nie będzie ograniczeń co do liczby osób, które mogą się spotkać.


Nie będzie też wymogu stosowania paszportów covidowych, chyba że firmy same zdecydują się na ich wdrożenie — dodał premier.

Wszędzie gdzie jest to możliwe, zostaną też zniesione zalecenia dotyczące pracy z domu.

Od dziś został też zniesiony prawny wymóg noszenia masek, a osoby będą mogły same wybierać, czy chcą nadal je nosić.

Brytyjski premier Boris Johnson zaapelował, by w związku z przejściem w poniedziałek w Anglii do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu, nadal zachować ostrożność, oraz zaszczepić się, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.


Szef rządu podkreślił, że mimo rozprzestrzeniającego się wariantu Delta, lato jest najlepszym czasem na znoszenie restrykcji i wracanie do normalnego życia.

– Jeśli nie zrobimy tego teraz, będziemy otwierać się w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy wirus ma przewagę w postaci zimnej pogody. Stracimy cenną zaporę ogniową, którą dostajemy wraz z wakacjami szkolnymi. Jeśli nie zrobimy tego teraz, musimy zadać sobie pytanie, kiedy w ogóle to zrobimy? To jest właściwy moment – powiedział brytyjski premier w opublikowanym w niedzielę krótko przed północą nagraniu wideo.

W niedzielę poinformowano o ponad 48 tys. wykrytych zakażeń w ciągu minionej doby i 25 zgonach z powodu COVID-19.

poniedziałek, 19 lipca 2021 09:27
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tłumy w klubach nocnych, które zostały otwarte o północy – pierwszy raz od 16 miesięcy
 Czytaj następny artykuł:
Zniesienie restrykcji w UK stanowi zagrożenie dla świata