Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Johnson chce wprowadzić utrudnienia dla podróżnych, aby powstrzymać nowe warianty koronawirusa

Johnson chce wprowadzić utrudnienia dla podróżnych, aby powstrzymać nowe warianty koronawirusa

Boris Johnson zapowiedział, że chce „prostego” i „łatwego w użytku” systemu dla osób wyjeżdżających na wakacje za granicę, ale podkreślił, że Wielka Brytania musi powstrzymać napływ wariantów koronawirusa z innych krajów.

Według brytyjskich mediów w tym tygodniu brytyjski rząd zamierza wprowadzić zmiany w systemie sygnalizacji świetlnej, w tym nową bursztynową listę podroży, która byłaby pod ścisłą obserwacją.


Oznaczałoby to, że kraje znajdujące się na takiej liście mogłyby w trybie natychmiastowym zostać przeniesione na czerwoną listę podróży.

Podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się na czerwonej liście muszą zapłacić 1750 funtów za pobyt na kwarantannie przez 10 dni w hotelach zatwierdzonych przez rząd.

Według niektórych torysów i szefów branży turystycznej oraz posłów z Partii Pracy nowa pozycja na liście podróży będzie „bardziej komplikowała podróże” i „może doprowadzić do katastrofy”.

Szefowie branży turystycznej ostrzegają, że dziesiątki tysięcy miejsc pracy w sektorze lotniczym i podróżniczym zostanie zagojone po wprowadzeniu zmian na listach podróży.


Jednak premier stwierdził, że Wielka Brytania musi przestać importować nowe warianty koronawirusa z zagranicy i musi mieć zrównoważone podejście z powodu obaw przed powrotem pandemii.

Natomiast Matt Warman, minister infrastruktury cyfrowej, powiedział, że lista podróżna dostarcza ludziom informacji umożliwiających podejmowanie „świadomych decyzji”.

Przemawiając w Sky News, powiedział: „Ludzie muszą dokonywać rozsądnych osądów przed podróżą i wsiąść pod uwagę fakt, że sytuacja epidemiologiczna w danym kraju może się pogorszyć”.

poniedziałek, 02 sierpnia 2021 19:12
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Francji?
 Czytaj następny artykuł:
Sztorm Evert nadciąga nad Wielką Brytanię