Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Francji?

Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Francji?

Brytyjski rząd jest pod rosnącą presją, aby zezwolić na powroty bez kwarantanny z Francji.

Wczoraj rząd zrezygnował z planów wprowadzenia nowej bursztynowej listy będącej pod ścisłą obserwacją.

Kraje, które znalazłyby się na takiej liście, mogłyby w trybie natychmiastowym zostać przeniesione na czerwoną listę podróży.


Podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się na czerwonej liście muszą zapłacić 1750 funtów za pobyt na kwarantannie przez 10 dni w hotelach zatwierdzonych przez rząd.

Według brytyjskich mediów w tym tygodniu rząd zamierza też zrezygnować z listy znanej jako „bursztynowa plus”, na której znajduje się Francja.

Obecnie każdy odwiedzający i przejeżdżający przez Francję musi izolować się przez 10 dni po powrocie, niezależnie od statusu szczepień.

Francja jest jedynym krajem na liście „amber plus”, która została wprowadzona z powodu obaw związanych z wariantem beta.


Jednak z powodu nacisków liderów branży turystycznej podróże przez kanał La Manche mogą wkrótce odbywać się bez konieczności odbywania kwarantanny przez osoby w pełni zaszczepione.

Według minister Gillian Keegan, minister transportu Grant Shapps ma dokładnie się przyjrzeć temu, co dzieje się z listą „amber plus”, a zwłaszcza z Francją.

Shapps ma przeprowadzić kolejny przegląd przepisów dotyczących podróży w czwartek.

Jeśli lista „amber plus” zostanie wycofana, osoby wypełni zaszczepione powracające z Francji lub przejeżdżające przez francę nie będą musiały odbywać kwarantanny w domu.

środa, 04 sierpnia 2021 07:07
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Siedem krajów zostało dodanych do brytyjskiej zielonej listy podróży
 Czytaj następny artykuł:
Johnson chce wprowadzić utrudnienia dla podróżnych, aby powstrzymać nowe warianty koronawirusa