Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Siedem krajów zostało dodanych do brytyjskiej zielonej listy podróży

Siedem krajów zostało dodanych do brytyjskiej zielonej listy podróży

Brytyjski rząd dodał w środę wieczorem 7 krajów na zieloną listę podróży.

Oznacza to, że wzrosła liczba miejsc, z których po powrocie nie trzeba odbywać kwarantanny, niestety na zieloną listę podróży nie trafiła Polska.


Siedem krajów to Niemcy, Austria, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Słowacja i Łotwa, ale tylko dwa ostatnie przyjmują niezaszczepionych mieszkańców Wielkiej Brytanii bez kwarantanny

Zgodnie z zapowiedziami rządu 10-dniowa kwarantanna dla powracających z tych miejsc przestanie obowiązywać w niedzielę o 4 rano.

Po wejściu w życie tych zmian 36 krajów i regionów znajdzie się na zielonej liście, choć 16 z nich jest pod obserwacją, co oznacza, że mogą zostać przeniesione na bursztynową listę.

Po powrocie z krajów z zielonej listy nie trzeba poddawać się 10-dniowej kwarantannie, niezależnie od tego, czy dana osoba była szczepiona, czy nie.


Polska pozostaje na bursztynowej liście, co oznacza, że osoby niezaszczepione po przyjeździe muszą odbyć kwarantannę w domu oraz wykonać dwa testy na obecność koronawirusa.

Natomiast w pełni zaszczepione osoby powracające z Polski muszą zrobić test przed odlotem i test w ciągu dwóch po powrocie.

czwartek, 05 sierpnia 2021 06:50
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zniosi kwarantannę dla zaszczepionych osób przyjeżdżających z Francji
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zniesie kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Francji?