Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania zniosi kwarantannę dla zaszczepionych osób przyjeżdżających z Francji

Wielka Brytania zniosi kwarantannę dla zaszczepionych osób przyjeżdżających z Francji

Rząd Wielkiej Brytanii poinformował w środę, że złagodzi angielskie zasady wjazdu, wymagające od przybyszów z Francji poddania się kwarantannie, nawet jeśli są w pełni zaszczepieni.

Zmiana, która wejdzie w życie w niedzielę o 4:00 rano, umieszcza Francję z powrotem na tak zwanej „bursztynowej” liście podróży.


W zeszłym miesiącu rząd złagodził przepisy, aby umożliwić ludziom podróże z krajów bursztynowych w pełni zaszczepione szczepionką zatwierdzoną przez organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej bez konieczności izolowania się.

Obecnie każdy odwiedzający i przejeżdżający przez Francję musi izolować się przez 10 dni po powrocie, niezależnie od statusu szczepień.

Francja jest jedynym krajem na liście „amber plus”, która została wprowadzona z powodu obaw związanych z wariantem beta.

Jednak z powodu nacisków liderów branży turystycznej podróże przez kanał La Manche od niedzieli  będą mogły się odbywać się bez konieczności odbywania kwarantanny przez osoby w pełni zaszczepione.

Brytyjski rząd dodał też w środę wieczorem 7 krajów na zieloną listę podróży.


Oznacza to, że wzrosła liczba miejsc, z których po powrocie nie trzeba odbywać kwarantanny, niestety na zieloną listę podróży nie trafiła Polska.

Siedem krajów to Niemcy, Austria, Norwegia, Rumunia, Słowenia, Słowacja i Łotwa, ale tylko dwa ostatnie przyjmują niezaszczepionych mieszkańców Wielkiej Brytanii bez kwarantanny.

czwartek, 05 sierpnia 2021 07:02
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec z kwarantanną dla osób w pełni zaszczepionych
 Czytaj następny artykuł:
Siedem krajów zostało dodanych do brytyjskiej zielonej listy podróży