Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Fala upałów w Wielkiej Brytanii. Jak długo potrwa?

Fala upałów w Wielkiej Brytanii. Jak długo potrwa?

Synoptycy przewidują, że w niektórych częściach Anglii i Walii w nadchodzących dniach temperatury wyniosą nawet 29 stopni Celsjusza.

Prognozy mówią, że na niektórych obszarach ludzie mogli się wygrzewać w upale i słońcu od poniedziałku do środy.


Jednak meteorolodzy ostrzegają, że taka piękna pogoda prawdopodobnie nie utrzyma się dłużej.

Gdy temperatura osiąga lub przekracza próg, przez co najmniej trzy dni z rzędu jest to traktowane przez meteorologów jako fala upałów.

Progi temperatur jednak są inne dla różnych części kraju. Dla przykładu w środkowej Anglii i Walii temperatura musi wynosić co najmniej 25°C przez trzy dni z rzędu.

Natomiast Londynie i na południowym wschodzie należy odnotować temperatury 28 stopni Celsjusza lub wyższe, aby uznać je za falę upałów.


Według Met Office dziś w Birmingham maksymalna temperatura wyniesie 26 stopni, we wtorek wzrośnie do 28 stopni Celsjusza, a środę znowu będzie 26 stopni Celsjusza.

Według prezentera pogody Sky News Jo Edwardsa jutro będzie najcieplej w regionach położonych między Birmingham a Londynem, temperatura może wynieść nawet 30 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy przewidują, że w czwartek może być pochmurnie i mokro, oraz mogą wystąpić burze z piorunami w całej Wielkiej Brytanii.

poniedziałek, 06 września 2021 14:11
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się do wprowadzenia lockdownu w październiku
 Czytaj następny artykuł:
9 tys. sklepów zamkniętych w UK w ciągu sześciu miesięcy