Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Premier uchyli część ustawy o koronawirusie, która pozwala na zamykanie szkół i pubów

Premier uchyli część ustawy o koronawirusie, która pozwala na zamykanie szkół i pubów

Według brytyjskich mediów premier Wielkiej Brytanii uchyli niektóre zapisy ustawy o koronawirusie, przedstawiając plan rządu dotyczący walki COVID-19 jesienią i zimą.

Premier ma zamiar uchylić zapisy wynikające z ustawy o koronawirusie, które nie są już uważane za konieczne w Anglii.

Obejmują one możliwość zamykania sektorów gospodarki, takich jak puby i restauracje, oraz ograniczania dostępu do edukacji poprzez zamykanie szkół, uczelni i opieki nad dziećmi.


Premier ma też uchylić uprawnienia do nakładania ograniczeń na imprezy i zgromadzenia.

Jednak, jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, nadal będzie musiał się izolować w celu ochrony najbardziej podatnych na infekcje i kontrolowania rozprzestrzeniania się nowych wariantów.

Johnson w swojej strategii walki z Covid-19 w chłodniejszych miesiącach, ma stwierdzić, że szczepionki nadal stanowią „pierwszą linię obrony”.

Premier powiedział „Dzięki wysiłkom społeczeństwa, NHS i naszemu fenomenalnemu programowi szczepień osiągnęliśmy krok 4 w naszej mapie drogowej i życie wróciło do normalności”.

„Ten nadzwyczajny czas wymagał niezbędnych, ale inwazyjnych środków. Jednak jestem zdeterminowany, aby pozbyć się wszelkich praw, których już nie potrzebujemy, ze względu na naszą obronę szczepionkową”.


„Wkrótce przedstawię kolejną fazę naszej odpowiedzi na Covid”. – dodał.

Rząd twierdzi jednak, że trudno jest przewidzieć, w jaki sposób Covid-19 będzie wchodzić w interakcje z grypą i innymi wirusami układu oddechowego w okresie zimowym i że zagrożenie nowymi wariantami ciągle pozostaje.

Do 9 września prawie 90 procent populacji Wielkiej Brytanii w wieku powyżej 16 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki Covid-19, a ponad 80 procent otrzymało obie dawki.

Osobom z osłabionym układem odpornościowym i niewystarczająco chronionym pierwszymi dwiema dawkami szczepionki zaoferowana zostanie trzecia dawka.

Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji (JCVI) podejmie decyzję o tym, jak w jakim stopniu należy zaoferować trzecie szczepienie w celu zwiększenia ochrony.

niedziela, 12 września 2021 09:27
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski minister zdrowia chce znieść testy PCR dla podróżnych „tak szybko, jak to możliwe”
 Czytaj następny artykuł:
Nastolatka zgwałcona w biały dzień w alejce między domami