Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjski minister zdrowia chce znieść testy PCR dla podróżnych „tak szybko, jak to możliwe”

Brytyjski minister zdrowia chce znieść testy PCR dla podróżnych „tak szybko, jak to możliwe”

Sajid Javid powiedział Sky News, że chce znieść wymóg robienia testów PCR dla podróżnych powracających z niektórych krajów „tak szybko, jak to możliwe”.

Minister zdrowia powiedział, że zdaje sobie sprawę z kosztów, jakie ponoszą rodziny, spędzając wakacje za granicą i że środek nie powinien obowiązywać „o sekundę dłużej, niż jest to absolutnie konieczne”.


Javid zapewnił, że już poprosił urzędników o usunięcie tego obowiązku „w chwili, gdy tylko będzie to możliwe”.

Minister zdrowia powiedział również, że „nie podoba mu się pomysł” paszportów szczepionkowych i ma nadzieję, że uda się uniknąć ich wprowadzenia.

„Mamy ogromną liczbę środków obronnych; oczywiście nadal chcemy być bardzo ostrożni i są pewne rzeczy, które w przypadku podróży muszą pozostać na swoim miejscu” – powiedział Javid dziś rano w stacji Sky News.

„Jednak nie test PCR, który jest wymagany po powrocie do Wielkiej Brytanii z niektórych krajów — chcę spróbować się go pozbyć tak szybko, jak to możliwe” - dodał.

„Nie zamierzam podejmować tej decyzji w tej chwili, ale poprosiłem już urzędników, aby jak najszybciej się pozbyć, kosztów, które ponoszą rodziny, zwłaszcza rodziny próbujące wyjechać na wakacje. Nie powinniśmy utrzymywać czegoś takiego dłużej, niż jest to absolutnie konieczne” - dodał.


Obecnie pasażerowie powracający z krajów znajdujących się na zielonej liście lub miejsc z bursztynowej listy, jeśli są w pełni zaszczepieni, muszą wykonać testy PCR w drugim dniu po przybyciu do Anglii lub wcześniej.

Branża turystyczna, która została uderzona przez pandemię, od dawna narzekała, że ​​koszty testów są zbyt wysokie.

W sprawie paszportów szczepionkowych Javid powiedział, że rząd nie wprowadzi tego środka, chyba że „nie będzie alternatywy”.

Minister zdrowia powiedział: „Nie jestem tu dzisiaj, aby to wykluczyć, nie podjęliśmy ostatecznej decyzji jako rząd. Przyglądamy się temu, ale jak powiedziałem, myślę, że jeśli wprowadzimy coś takiego, musi to być poparte dowodami i musi to być coś absolutnie, absolutnie konieczne i bez alternatywy”.

„Więc jak mówię, mam nadzieję, że uda nam się tego uniknąć” - dodał.

niedziela, 12 września 2021 09:58
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zniesie obowiązek testów PCR dla podróżnych
 Czytaj następny artykuł:
Premier uchyli część ustawy o koronawirusie, która pozwala na zamykanie szkół i pubów