Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania zniesie obowiązek testów PCR dla podróżnych

Wielka Brytania zniesie obowiązek testów PCR dla podróżnych

Według doniesień brytyjskich mediów, w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już musieli wykonywać kosztownych testów PCR na obecność koronawirusa po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Rząd zamierza znieść wymóg testów dla osób przyjeżdżających z krajów znajdujących się na zielonej i bursztynowej liście w przyszłym miesiącu – poinformował The Mail on Sunday.


Podróżni nie będą już potrzebować testów na obecność koronawirusa przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, natomiast testy PCR wymagane obecnie drugiego dnia po przybyciu zostaną zastąpione tańszymi testami przepływu bocznego.

Plan zostanie przedstawiony w tym tygodniu przez Borisa Johnsona, ministra finansów Rishi Sunaka, ministra zdrowia Sajida Javida i ministra gabinetu Michaela Gove, którzy tworzą tak zwany komitet Covid-O.

Zmiana ma też stanowić zachętę, aby ludzie się szczepili, ponieważ nowe przepisy miałyby zastosowanie tylko do tych, którzy zostali podwójnie zaszczepieni.

Wczoraj minister zdrowia Sajid Javid powiedział Sky News, że chce znieść wymóg robienia testów PCR dla podróżnych powracających z niektórych krajów „tak szybko, jak to możliwe”.


Minister zdrowia powiedział, że zdaje sobie sprawę z kosztów, jakie ponoszą rodziny, spędzając wakacje za granicą i że środek nie powinien obowiązywać „o sekundę dłużej, niż jest to absolutnie konieczne”.

Javid zapewnił, że już poprosił urzędników o usunięcie tego obowiązku „w chwili, gdy tylko będzie to możliwe”.

Obecnie pasażerowie powracający z krajów znajdujących się na zielonej liście lub miejsc z bursztynowej listy, jeśli są w pełni zaszczepieni, muszą wykonać testy PCR w drugim dniu po przybyciu do Anglii lub wcześniej.

poniedziałek, 13 września 2021 07:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania rezygnuje z planu wprowadzenia paszportów szczepionkowych
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski minister zdrowia chce znieść testy PCR dla podróżnych „tak szybko, jak to możliwe”