Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania rezygnuje z planu wprowadzenia paszportów szczepionkowych

Wielka Brytania rezygnuje z planu wprowadzenia paszportów szczepionkowych

Rząd Wielkiej Brytanii zrezygnował z planów wprowadzenia paszportów szczepionkowych, które miałyby być okazywane przed wejściem do klubów nocnych i na duże wydarzenia.

Plan miał zostać wprowadzony do końca miesiąca, zmuszając kluby nocne i inne firmy organizujące duże imprezy do upewnienia się, że uczestnicy są w pełni zaszczepieni.


Paszporty szczepionkowe, które należałoby okazać przy wejściu do klubów nocnych i innych dużych obiektów w Wielkiej Brytanii, miały zostać wprowadzone jeszcze w tym miesiącu.

Według ministra do spraw szczepionek ich wdrożenie pozwoliłoby uniknąć konieczności zamykania takich obiektów zimą.

Jednak minister zdrowia Sajid Javid powiedział wczoraj, że paszporty szczepionkowe nie zostaną wprowadzone w tym miesiącu z powodu buntu torysowskich posłów i liderów biznesu.


Pozostaną one jednak w rezerwie rządu do radzenia sobie z gwałtownymi wzrostami liczby przypadków koronawirusa, które wywierałyby presję na NHS w miarę narastania zimy.

Po ujawnieniu planu dotyczącego wprowadzenia paszportów szczepionkowych, w lipcu eksperci obawiali się, że może on sprawić, że sceptycy szczepionkowi będą jeszcze bardziej niechętni do szczepienia.

Ankieta, obejmująca ponad 16 000 osób, sugeruje, że ten ruch mógł przynieść odwrotny skutek.

poniedziałek, 13 września 2021 07:44
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec z lockdownami w UK? Boris Johnson ogłosi plan życia z Covid-19
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zniesie obowiązek testów PCR dla podróżnych