Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Koniec z lockdownami w UK? Boris Johnson ogłosi plan życia z Covid-19

Koniec z lockdownami w UK? Boris Johnson ogłosi plan życia z Covid-19

Jak donoszą brytyjskie media, Boris Johnson podczas jutrzejszej konferencji prasowej ujawni swój plan radzenia sobie z Covid-19 podczas jesieni i zimy.

Premier ma powiedzieć, że w Wielkiej Brytanii nie będzie już więcej lockdownów, a jego sposobem, na  poradzenie sobie z pandemią będzie program szczepień.


Według doniesień premier powie parlamentarzystom i na konferencji prasowej, że Wielka Brytania musi nauczyć się żyć z Covid-19, bo zdecydowana większość dorosłych została w pełni zaszczepiona.

Premier Wielkiej Brytanii ma też uchyli niektóre zapisy ustawy o koronawirusie, które nie są już uważane za konieczne w Anglii.

Obejmują one możliwość zamykania sektorów gospodarki, takich jak puby i restauracje, oraz ograniczania dostępu do edukacji poprzez zamykanie szkół, uczelni i opieki nad dziećmi.

Uchylone mają też zostać uprawnienia do nakładania ograniczeń na imprezy i zgromadzenia.

Jednak, jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, nadal będzie musiał się izolować w celu ochrony najbardziej podatnych na infekcje i kontrolowania rozprzestrzeniania się nowych wariantów.


Rząd Wielkiej Brytanii odłoży też na półkę z plan wprowadzenia paszportów szczepionkowych, które miałyby być okazywane przed wejściem do klubów nocnych i na duże wydarzenia.

Natomiast, jak donoszą brytyjskie media, w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już musieli wykonywać kosztownych testów PCR na obecność koronawirusa po powrocie do Wielkiej Brytanii.

W przypadku kolejnego wzrostu zakażeń wprowadzone mogłyby być niektóre ograniczenia, takie jak te dotyczące masek i zalecenia do pracy z domu.

Odnosząc się do nowego podejścia premiera, źródło rządowe powiedziało The Telegraph: „To jest nowa norma. Musimy nauczyć się żyć z Covidem. Szczepionki są murem obrony. Jesień i zima dają pewną niepewność, ale premier jest przeciwny kolejnemu lockdownowi”.

poniedziałek, 13 września 2021 08:27
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Podszywał się pod dostawcę Just Eat. Zamiast jedzenia woził narkotyki
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania rezygnuje z planu wprowadzenia paszportów szczepionkowych