Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy tankują do kanistrów. Przez panikę na wielu stacjach zabrakło paliwa.

Brytyjczycy tankują do kanistrów. Przez panikę na wielu stacjach zabrakło paliwa.

W całej Wielkiej Brytanii na stacjach benzynowych trwa panika zakupowa.

Na wielu stacjach już zabrakło paliwa, a na tych, które jeszcze paliwo sprzedają, ustawiają się gigantyczne kolejki.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia egoistycznych Brytyjczyków, którzy chcąc się chronić przed kryzysem paliwowym, tankują paliwo do kanistrów.


Kilka dni temu BP zostało zmuszone do zamknięcia niektórych stacji benzynowych i przekazało, że planuje racjonować dostawy paliwa do pozostałych stacji z powodu braku kierowców ciężarówek.

Gigant naftowy poinformował rząd, że stara się szybko uzupełnić zapasy w stacjach i planuje nadać priorytet dostawom do kluczowych lokalizacji.

Chociaż nie brakuje paliwa, brak kierowców utrudnia utrzymanie dostaw w całym kraju, podała stacja ITV News.

Zgodnie z planem ograniczenia dostaw, firma będzie mogła zapewnić tylko 80% swoich regularnych dostaw.

Oznacza to, że paliwo w pompach paliwowych średnio przez półtora dnia w tygodniu nie będą uzupełniane.


Firma przyznaje, że może to oznaczać, że czasami stacje benzynowe będą całkowicie pozbawione paliwa i w rezultacie będą musiały zostać tymczasowo zamknięte.

Również Esso ogłosiło, że zostało zmuszone do natychmiastowego zamknięcia niektórych punktów sprzedaży, ponieważ nie są w stanie transportować paliwa w całym kraju.

Ogłoszenie stacji benzynowych spowodowało to, że na wielu stacjach benzynowych w całym kraju ustawiają się gigantyczne kolejki, co dodatkowo pogłębia problem.

Wielka Brytania od tygodni zmaga się z brakiem kierowców samochodów ciężarowych z powodu brexitu i pandemii koronawirusa.

Firmy zajmujące się transportem drogowym twierdzą, że w Wielkiej Brytanii brakuje około 100 000 kierowców – dotyczy to firm z całej gospodarki.

Według doniesień brytyjskich mediów rząd Wielkiej Brytanii planuje złagodzenie przepisów imigracyjnych, aby umożliwić większej liczbie zagranicznych kierowców ciężarówek przyjazd na Wyspy.


Jak donosi The Financial Times, europejskim kierowcom prawdopodobnie zostaną zaoferowane czasowe wizy, dające im prawo do pracy w Wielkiej Brytanii.

Ministrowie spotkali się w piątek, aby omówić środki nadzwyczajne i powiedzieli, że każdy ruch będzie „bardzo ściśle ograniczony czasowo”.

Według najnowszy doniesień rząd chce zezwolić na rekrutację 5000 zagranicznych kierowców, aby złagodzić kryzys.

Jednak jak zauważa Stowarzyszenie Transportu Drogowego, liczba ta jest o wiele mniejsza niż faktyczne zapotrzebowanie na kierowców ciężarówek.

sobota, 25 września 2021 11:37
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Stacje benzynowe w UK wprowadzają limity tankowania do 30 funtów
 Czytaj następny artykuł:
Liczba wolnych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii wzrosła do niemal 2 mln