Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Stacje benzynowe w UK wprowadzają limity tankowania do 30 funtów

Stacje benzynowe w UK wprowadzają limity tankowania do 30 funtów

Prawie 400 stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii wprowadziło limit tankowana za maksymalnie 30 funtów, aby uniknąć sytuacji, że komuś zabraknie paliwa.

Grupa EG, która ma 341 stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii, nałożyła na klientów limit wydatków w wysokości 30 funtów „ze względu na obecne bezprecedensowe zapotrzebowanie klientów na paliwo”.

Ruch ten nastąpił po tym, jak BP ogłosiło, że od 50 do 100 stacji zostało dotkniętych utratą co najmniej jednego gatunku paliwa, a około 20 stacji zostało zmuszonych do zamknięcia w piątek.


W całej Wielkiej Brytanii na stacjach benzynowych trwa panika zakupowa.

Kilka dni temu BP zostało zmuszone do zamknięcia niektórych stacji benzynowych i przekazało, że planuje racjonować dostawy paliwa do pozostałych stacji z powodu braku kierowców ciężarówek.

Gigant naftowy poinformował rząd, że stara się szybko uzupełnić zapasy w stacjach i planuje nadać priorytet dostawom do kluczowych lokalizacji.

Również Esso i Stell ogłosiły, że zostało zmuszone do natychmiastowego zamknięcia niektórych punktów sprzedaży, ponieważ nie są w stanie transportować paliwa w całym kraju.

Ogłoszenie stacji benzynowych spowodowało to, że na wielu stacjach benzynowych w całym kraju ustawiają się gigantyczne kolejki, co dodatkowo pogłębia problem.


Na wielu stacjach już zabrakło paliwa, a na tych, które jeszcze paliwo sprzedają, ustawiają się gigantyczne kolejki.

Dodatkowo mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia egoistycznych Brytyjczyków, którzy chcąc się chronić przed kryzysem paliwowym, tankują paliwo do kanistrów.

Dlatego według brytyjskich mediów śladem Grupy EG może pójść więcej stacji benzynowych.

sobota, 25 września 2021 12:58
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ogromne kolejki na lotniskach w Wielkiej Brytanii, z powodu awarii systemu IT
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy tankują do kanistrów. Przez panikę na wielu stacjach zabrakło paliwa.