Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od lipca. Prawie 43 tys

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od lipca. Prawie 43 tys

Liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii osiągnęła wczoraj najwyższy poziom od trzech miesięcy, wzrosła też liczba przyjęć do szpitala, spadła natomiast liczba zgonów.

Codzienna aktualizacja ministerstwa zdrowia wykazała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju odnotowano 42 776 pozytywnych przypadków, co stanowi wzrost o siedem procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Liczba ta jest najwyższa od 21 lipca, kiedy odnotowano 44 104 infekcje i oznacza, że ósmy dzień z rzędu wzrasta liczba zakażeń.


Również liczba przyjęć do szpitali wzrosła o 10,4 procent w ciągu tygodnia.

Obecnie w szpitalach w kraju znajduje się 7011 osób chorych na Covid-19, z czego 780 osób jest podłączonych do respiratora. W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 754 osób chorych na Covid-19.

W Wielkiej Brytanii zmarło też kolejne 136 osób, w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu na Covid-19, co daje łączną liczbą zgonów 138 080.

Oznacza to, że liczba zgonów spadła o pięć procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.


Jednak zarówno liczba zgonów, jak i hospitalizacji jest opóźniona w stosunku do liczby przypadków o kilka tygodni, ze względu na czas potrzebny, aby ktoś poważnie zachorował po złapaniu koronawirusa.

Jeśli chodzi o poszczególne kraje, to w Anglii odnotowano 36 458 nowych infekcji, 2581 przypadków potwierdzono w Szkocji, 2266 w Walii i 1471 w Irlandii Północnej.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii zarejestrowano około 8,2 miliona pozytywnych przypadków koronawirusa.

Jednak rzeczywista liczba infekcji jest o wiele milionów wyższa ze względu na ograniczone możliwości testowania na początku kryzysu i nie każdy, kto złapie wirusa, zgłasza się na testy.

Sir Patrick Vallance, dyrektor naukowy rządu, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​przyrosty zakażeń w Wielkiej Brytanii są „w zasadzie małe”, co pokazuje, że istnieje „równowaga” między odpornością a liczbą kontaktów między ludźmi.


Ostrzegł jednak, że liczby mogą się zmieniać „w jednym lub drugim kierunku”, więc jeśli wszyscy zaczną nawiązywać dwa razy więcej kontaktów, liczba infekcji  „dosyć szybko wzrośnie”.

W wielkiej Brytanii około 49,2 miliona osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki, a 45,2 miliona drugą dawkę.

Liczby te oznaczają, że 85,6% osób w wieku powyżej 12 lat ma co najmniej jedno szczepienie, a 78,7% jest w pełni zaszczepionych.

czwartek, 14 października 2021 08:01
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Książę William: miliarderzy powinni naprawić tę planetę, a nie patrzeć w kosmos
 Czytaj następny artykuł:
Polka wpadła w szał i zaczęła ściągać protestujących z ulicy w UK