Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat w UK już wiosną

Szczepienia dzieci od 5 do 11 lat w UK już wiosną

Według doniesień brytyjskich mediów, w nadchodzących miesiącach dzieci w Wielkiej Brytanii w wieku od pięciu lat wzwyż będą mogły otrzymać szczepionki przeciw Covid-19.

Ujawnione plany NHS pokazują, że pracownicy służby zdrowia przygotowują się do szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat od następnej wiosny.


Ma to związek z opublikowanymi w czwartek danymi, z których wynika, że to w tej grupie wiekowej jest obecnie najwyższy wskaźnik zakażeń.

Stany Zjednoczone rozpoczęły już szczepienie dzieci w wieku pięciu lat i oczekuje się, że Izrael zrobi to samo w ciągu kilku dni.

Jednak brytyjska Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) stwierdziła, że przed rozszerzeniem wprowadzania szczepionek na osoby poniżej 12 roku życia muszą zostać spełnione ​​„standardy bezpieczeństwa, jakości i skuteczności”.

Co więcej, aby plany zostały zrealizowane, zielone światło musi też dać Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji.


Naczelny lekarz w Anglii, profesor Chris Whitty, powiedział, że MHRA nawet nie zaczęła analizować danych dotyczących szczepienia dzieci poniżej 11 roku życia.

Powiedział na konferencji prasowej, że decyzja o szczepieniach będzie zależeć od przedstawionych dowodów.

Informacje ujawnione przez The Sun sugerują jednak, że brytyjska służba zdrowia NHS już przygotowuje się do zaszczepienia dzieci przeciwko Covid-19, aby być gotowym na szczepienia wiosną, gdy organy regulacyjne dadzą jej zielone światło.

niedziela, 21 listopada 2021 10:25
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Horror w McDonald's. Obrzydliwe robaki spadające z sufitu do jedzenia
 Czytaj następny artykuł:
40 000 zakażeń trzeci dzień z rzędu. Sytuacja w Europie powinna być ostrzeżeniem dla Wielkiej Brytanii