Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Prawie wszyscy pacjenci z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii w UK są niezaszczepieni

Prawie wszyscy pacjenci z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii w UK są niezaszczepieni

Szef programu szczepień w Oxfordzie powiedział, że prawie każdy pacjent z Covid-19 na oddziałach intensywnej opieki medycznej w Wielkiej Brytanii to osoba niezaszczepiona.

Profesor Sir Andrew Pollard ostrzegł, że ci, którzy nie przyjęli szczepionki, są teraz praktycznie jedynymi pacjentami, którzy mają trudności z oddychaniem w Wielkiej Brytanii.

Jego ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak zaledwie tydzień temu konsultant ds. układu oddechowego NHS powiedział The Guardian, że większość pacjentów z COVID-19 na oddziale intensywnej terapii, na którym pracuje, to sprawni, zdrowi, młodsi ludzie, którzy zdecydowali się nie szczepić.


Lekarz stwierdził „Zdaje mi się, że moja cierpliwość się wyczerpuje […] Nawet jeśli nie martwisz się własnym ryzykiem związanym z Covidem,  uszanuj ryzyko ludzi, w których twarze możesz kaszleć; jest to niebezpieczne i samolubne, a dla mnie jest szczególnie trudne do zniesienia”.

Pracownik NHS powiedział, że lekarze  są „wyczerpani ciągłym strumieniem ludzi, z którymi muszą walczyć i których muszą leczyć, wiedząc, że świadomie zrezygnowali z możliwości uratowania się”.

Jak twierdzi lekarz, na którego powołuje się The Guardian, nie spotkał ani jednej sprawnej i zdrowej osoby, która trafiła na intensywną terapię po podwójnym szczepieniu.

Teraz w artykule dla Guardiana, którego współautorem jest profesor Brian Angus zajmujący się chorobami zakaźnymi z Oxford University, Sir Andrew napisał: „Ten ciągły horror, pacjentów walczących o oddech, który ma miejsce na oddziałach intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii, jest obecnie w dużej mierze ograniczony do osób nieszczepionych”.


„Ogólnie rzecz biorąc, Covid-19 nie jest już chorobą zaszczepionych; szczepionki mają tendencję do ograniczania duszącej choroby, z kilkoma wyjątkami” - dodał.

W Wielkiej Brytanii podano obecnie prawie 113 milionów dawek szczepionki, ale liczba pierwszych i drugich szczepień drastycznie spadła, a dzienna suma pierwszych szczepionek ledwo przekracza 35 000.

Chociaż ponad 88% osób w wieku 12 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę, to ciągle  miliony osób są bez ochrony – i są one potencjalnie zagrożone poważną chorobą i śmiercią.

czwartek, 25 listopada 2021 09:13
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Met Office ostrzega przed opadami śniegu i silnym wiatrem w UK
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ogłosił nową trasę z Wielkiej Brytanii do Polski