Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Met Office ostrzega przed opadami śniegu i silnym wiatrem w UK

Według Met Office w najbliższy weekend w niektórych częściach Wielkiej Brytanii możemy się spodziewać opadów śniegu.

Nastąpi też znaczne ochłodzenie, bo z Arktyki będzie napływać coraz więcej lodowatego powietrza.


Met Office prognozuje, że niektórych częściach Londynu i na południowym wschodzie, temperatury mogą spaść poniżej zera, a silne wiatry mogą spowodować masowe zakłócenia w podróżach w ten weekend.

Natomiast na wyżej położonych terenach w niektórych częściach Szkocji oraz północnej Anglii i Walii pod koniec tygodnia mogą wystąpić długotrwałe opady śniegu.

Biuro meteorologiczne wydało również żółte ostrzeżenia pogodowe przed wiatrem, które będzie obowiązywało w piątek w niektórych częściach Szkocji i Irlandii Północnej, oraz sobotę w pozostałej części Wielkiej Brytanii.

Rzecznik Met Office powiedział: „Przed nami niespokojny okres pogody. W ciągu najbliższych kilku dni możemy się spodziewać ochłodzenia i silnego wiatru, który rozpocznie się w piątek Szkocji i Irlandii Północnej”.


„Natomiast w sobotę ochłodzenie i silne wiatry spodziewane są w praktycznie w całej Wielkiej Brytanii. W wielu częściach kraju możliwe są też opady śniegu” - dodał.

Według Weather.com w sobotę opadów śniegu możemy się też spodziewać w Birmingham i West Midlands.

Jak pokazuje serwis pogodowy, tego dnia temperatura w mieście ma spaść do -1 stopnia Celsjusza i mogą wystąpić opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wybierasz się na zakupy, zrób test – zaleca brytyjski rząd
 Czytaj następny artykuł:
Prawie wszyscy pacjenci z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii w UK są niezaszczepieni


Gorące Tematy

Boksy reklamowe