Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Narkotyki w brytyjskim parlamencie. Sprawę zbada policja

Narkotyki w brytyjskim parlamencie. Sprawę zbada policja

Spiker sir Lindsay Hoyle zapowiedział, że wezwie policję w celu zbadania sprawy w związku z doniesieniami o używaniu narkotyków przez personel i parlamentarzystów.

Dzień przed ujawnieniem przez rząd najnowszych planów rozprawienia się z narkotykami, brytyjskie media podały, że sam parlament wydaje się mieć z tym duży problem.


Jak podaje Sunday Times, z 12 toalet testowanych na obecność narkotyków w 11 znaleziono ślady kokainy.

Ślady kokainy znaleziono również w toaletach mieszczących się w pobliżu prywatnych biur Borisa Johnsona i Priti Patel.

Testy przeprowadzono przy użyciu chusteczek wykrywających narkotyki najczęściej używanych przez kluby nocne. Zmieniają one kolor na niebieski, gdy obecna jest kokaina.

Wiele z testowanych toalet jest dostępnych tylko dla osób posiadających przepustkę parlamentarną.


Jest około 19 000 posiadaczy takich przepustek, ale większość z nich nie pojawiała się w parlamencie podczas pandemii Covid-19.

Jak donosi Sunday Times, powołując się na źródła, które chciały pozostać anonimowe, używanie narkotyków w brytyjskim Parlamencie jest na porządku dziennym.

Jedno ze źródeł powiedziało: „Widziałem na przyjęciu posła, który otwarcie wciągał kokainę. Byli obecni dziennikarze i ostrzegłem go, że to, co robi, jest wyjątkowo niebezpieczne i może zostać zdemaskowany, ale wydawało się, że się tym nie przejmuje”.

„Niektórzy to znane nazwiska, niektórzy to ambitni młodzi parlamentarzyści i urzędnicy, ale wszystkim grozi utrata kariery. Myślą, że są nietykalni, chronieni przez przyjaciół w bańce. To szokujące, ale i smutne. Wielu z nich potrzebuje pomocy” - czytamy dalej.


Sir Lindsay nazwał te zarzuty „głęboko niepokojącymi” i obiecał szybkie działania, w tym podniesienie ich „jako priorytet” w Metropolitan Police w przyszłym tygodniu.

Spiker Izby Gmin powiedział Independent: „Parlament zapewnia szerokie wsparcie dla personelu lub członków, którzy mogą potrzebować pomocy w nadużywaniu narkotyków – zachęcam każdego, kto boryka się z takimi problemami do skorzystania z takiej pomocy”.

„Ci, którzy zdecydują się lekceważyć prawo i przynosić hańbę dla tej instytucji mogą się liczyć z poważnymi sankcjami” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Restrykcje w Boże Narodzenie. Boris Johnson ogłosi decyzję w przyszłym tygodniu
 Czytaj następny artykuł:
Puste półki w supermarketach w UK przed świętami. Tesco może mieć problem dostawami towarów