Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Restrykcje w Boże Narodzenie. Boris Johnson ogłosi decyzję w przyszłym tygodniu

Według doniesień brytyjskich mediów, premier Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu ogłosi czy w święta Bożego Narodzenia zostaną wprowadzone dodatkowe restrykcje, czy odbędą się one bez zakłóceń.

Jak podaje The Sun, Boris Johnson już podjął decyzję i w przyszłym tygodniu prawdopodobnie ogłosi, że święta Bożego Narodzenia mogą odbyć się zgodnie z planem.


Według jednego ze źródeł z Whitehall rząd „boi się, że opinia publiczna nigdy mu nie wybaczy, jeśli zrujnują Boże Narodzenie drugi rok z rzędu”.

Inne źródło powiedziało: „Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli wprowadzać niczego nowego, a obecne środki – testowanie na granicy i noszenie masek – nie są zbytnio uciążliwe”.

Zgodnie z planem, po wprowadzeniu ograniczeń w związku z wykryciem nowego wariantu koronawirusa nazwanego Omikron, rząd ma w ciągu 3 tygodni ocenić sytuację i podjąć decyzję czy konieczne są kolejne restrykcje.

Jak donoszą brytyjskie media, ewentualne nowe ograniczenia mogłyby się pojawić 18 grudnia.


Wicepremier Dominic Raab wezwał wczoraj pracodawców do „zdrowego rozsądku” przy organizacji firmowych imprez z okazji Bożego Narodzenia.

„Zasady są bardzo jasne. Ludzie mogą wyjść i urządzać przyjęcia bożonarodzeniowe – oczywiście pracodawcy będą musieli być rozsądni w tym, jak to robią” – powiedział.

„Rząd chce, aby w tym roku ludzie mogli cieszyć się Bożym Narodzeniem. Ludzie powinni czuć się swobodnie, aby cieszyć się tymi obchodami” - dodał.

Wczoraj ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii stwierdzono 42 848 zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 127 zgonów z powodu COVID-19.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 10,42 mln infekcji, które spowodowały śmierć 145 551 osób.


W Wielkiej Brytanii odnotowano też kolejne 86 przypadków nowego wariantu koronawirusa nazwanego Omikron, co daje w sumie 246 przypadków tego wariantu w kraju.

Oznacza to wzrost o ponad 50% w stosunku do 160 przypadków, które zostały potwierdzone do wczoraj.

Spośród nowych przypadków wykrytych w ciągu ostatnich 24 godzin, 68 wykryto w Anglii, a 18 w Szkocji. Szkocja ma obecnie ogółem 48 przypadków zakażeń Omikronem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejna pandemia może być bardziej śmiertelna i zaraźliwa niż COVID-19 - ostrzega brytyjska wakcynolog
 Czytaj następny artykuł:
Narkotyki w brytyjskim parlamencie. Sprawę zbada policja