Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kolejna pandemia może być bardziej śmiertelna i zaraźliwa niż COVID-19 - ostrzega brytyjska wakcynolog

Kolejna pandemia może być bardziej śmiertelna i zaraźliwa niż COVID-19 - ostrzega brytyjska wakcynolog

Według jednego z naukowców pracujących nad szczepionką Oxford-AstraZeneca kolejna pandemia może być bardziej śmiertelna niż COVID-19.

Profesor Sarah Gilbert powiedziała: „To nie jest ostatni raz, kiedy wirus zagraża naszemu życiu i naszym źródłom utrzymania”.


„Prawda jest taka, że ​​następny może być gorszy. Może być bardziej zaraźliwy, bardziej śmiertelny, albo jedno i drugie”.

Sarah Gilbert wypowiedziała te słowa podczas wygłaszania 44. wykładu Richarda Dimbleby.

Wakcynolog w swoim wykładzie podkreśliła, że konieczne jest przeznaczenie większych środków finansowych na przygotowanie świata do kolejnych pandemii.

Powiedziała: „Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której przeszliśmy przez wszystko, przez co przeszliśmy, po czym okaże się, że ogromne straty gospodarcze, jakie ponieśliśmy, oznaczają, iż nadal nie mamy środków na przygotowanie się na wypadek kolejnej pandemii”


„Postępy, które zrobiliśmy, i wiedza, którą zdobyliśmy, nie mogą zostać utracone” - dodała.

Prof. Gilbert wzywała też, by szybki rozwój szczepionek i leków, jakie obserwowaliśmy w czasie pandemii COVID-19, stały się nową normą.

Powiedziała również, że nie ma powodu, dla którego nie można by opracować uniwersalnej szczepionki przeciw grypie w celu wyeliminowania corocznego zagrożenia, jakie powoduje choroba.

Profesor Sarah Gilbert stwierdziła, że ​​jest za wcześnie, aby stwierdzić, jaki wpływ będzie miał wariant Omikron na przebieg pandemii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziecko potrącone przez samochód w Sutton Coldfield
 Czytaj następny artykuł:
Restrykcje w Boże Narodzenie. Boris Johnson ogłosi decyzję w przyszłym tygodniu