Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 2,8 miliona funtów odszkodowania, dla rodziców, których dziecko urodziło się martwe

2,8 miliona funtów odszkodowania, dla rodziców, których dziecko urodziło się martwe

Rodzice, których dziecko zmarło w łonie matki z powodu błędów personelu położniczego, otrzymali odszkodowanie w wysokości 2,8 miliona funtów.

Sarah Hawkins rodziła aż przez sześć dni, Jej córka Harriet urodziła się martwa w Nottingham City Hospital w kwietniu 2016 r.

Szefowie szpitala początkowo nie stwierdzili „żadnej oczywistej winy”, ale zewnętrzne dochodzenie wykazało 13 uchybień w opiece położniczej.


Adwokaci reprezentujący Hawkins i jej męża Jacka powiedzieli, że jest to największe odszkodowania za przypadek zaniedbania klinicznego przy porodzie.

Sarah Hawkins była w prawie 41 tygodniu ciąży, a Harriet urodziła się dziewięć godzin po jej śmierci.

Para została poinformowana, że ​​ich dziecko zmarło z powodu infekcji, ale odmówiła zaakceptowania tego i wszczęła własne dochodzenie.

Niezależne dochodzenie, które się zakończyło w 2018 r., wykazało, że śmierci noworodka można było „prawie na pewno zapobiec”.


W raporcie, który powstał w ramach dochodzenia, stwierdzono, że błędy obejmowały opóźnienie we właściwym monitorowaniu płodu, istotne pominięcie informacji na karcie porad przedporodowych oraz nieprzestrzeganie Polityki Zarządzania Ryzykiem dla macierzyństwa.

Zauważono również błędy w prawidłowym rejestrowaniu lub przekazywaniu informacji, nieprzestrzeganiu właściwych wytycznych oraz opóźnieniach we właściwym leczeniu.

W tym czasie oboje rodzice pracowali dla funduszu NHS Nottingham University Hospitals (NUH), ale z powodu traumy po śmierci Harriet żadne z nich nie czuło się zdolne do powrotu.

Po opublikowaniu raportu zarząd szpitala przeprosił i powiedział, że nastąpią poważne zmiany.

Janet Baker z kancelarii Switalskis Solicitors, która reprezentowała państwa Hawkins, powiedziała: „2,8 miliona funtów to najwyższe odszkodowanie w przypadku porodu martwego dziecka”.


„Z kosztami i opłatami prawnymi, całkowita suma, jaką będzie musiała zapłacić NHS, może przekroczyć 3,5 miliona funtów”.

„Wierzę, że jest to koszt, który był niepotrzebny i można go było uniknąć, gdyby NUH od razu przyznał się do odpowiedzialności za śmierć Harriet i rozmawiał z Sarah i Jackiem” – dodała.

Dzięki wnioskowi freedom of information, BBC News dowiedziało się, że od 2018 r. w NUH przeprowadzono 34 dochodzenia w sprawie błędów na oddziałach położniczych.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowca autobusu zwolniona z pracy po 34 latach, bo … jest zbyt niska
 Czytaj następny artykuł:
Dziecko potrącone przez samochód w Sutton Coldfield