Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kierowca autobusu zwolniona z pracy po 34 latach, bo … jest zbyt niska

Kierowca autobusu zwolniona z pracy po 34 latach, bo … jest zbyt niska

Kobieta, która 34 lata kierowała autobusami, została zwolniona ze swojej pracy, ponieważ „jest zbyt niska”.

Tracey Scholes, która ma 152 cm wzrostu, była pierwszą i jedyną kobietą kierowcą w zajezdni Queens Road w Greater Manchester w Wielkiej Brytanii, kiedy zaczynała prace w 1987 roku.

Widziała wiele zmian w firmie, a gdy zaczynała swoją pracę, nie było tam nawet damskiej toalety.


Teraz jednak otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenie z pracy, ponieważ z powodu zbyt niskiego wzrostu nie ma już „zdolności” do kierowania autobusami.

Wszystko, dlatego że jej ​​firma dwa lata temu zaczęła zastępować zepsute lusterka z boku przedniej szyby innymi bocznymi lusterkami.

Nowe lusterka są położone inaczej dlatego kobieta, ​​ma trudności z patrzeniem przez nie, jednocześnie trzymając stopy na pedałach.

Kiedy Tracey próbowała prowadzić te autobusy, żeby spojrzeć w lustro, musiała się odchylać i zdejmować stopy z pedałów.

Tracey zwróciła na to uwagę kierownictwa, jak mówi, na początku szefowie wyznaczyli jej trasy wykonywane pojazdami z lustrami w starym stylu.


Jednak z czasem coraz więcej autobusów miało nowe lusterka, dlatego firma zaoferowała jej alternatywną rolę, ale była to mniejsza liczba godzin i dużo niższe wynagrodzenie, więc odmówiła.  

W konsekwencji firma postanowiła ją zwolnić, dając jej 3-miesięczne wypowiedzenie.

Tracey z Heywood powiedziała: „To boli. Jestem wdową z trójką dzieci, domem z hipoteką, a zbliżają się święta”.

„Nigdy wcześniej nie musiałam angażować związku zawodowego, nigdy nie miałam kary dyscyplinarnej, nigdy nie zostałam zawieszona” - dodała.

Tracey otrzymała wsparcie ze strony jej kolegów z pracy. Ponad 1000 osób podpisało petycję rozpoczętą przez jej współpracowników, aby firma zatrzymała kobietę na stanowisku.

Rzecznik związku zawodowego Unite powiedział: „Tracey jest pracowitą, kochaną i cenioną członkinią oddziału NW/5/4 i rodziny Queens Road, która zasługuje na pochwałę za lata pracy dla podróżującego społeczeństwa Greater Manchester”.

„Jednak firma Go North West Ltd zwolniła ją z pracy, ponieważ zmienili specyfikację swojej floty autobusów, w wyniku czego Tracey o wysokości 152 cm fizycznie nie była w stanie bezpiecznie obsługiwać pojazdów firmowych”.


„To spowodowało jej niesprawiedliwe zwolnienie z Go North West Ltd za brak zdolność do pełnienia zawodu kierowcy”.

Rzecznik Go North West, który obsługuje 16 tras, głównie w North Manchester, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z naszego zespołu kierowców, którzy nadal wykonują doskonałą pracę, utrzymując mieszkańców Manchesteru w ruchu”.

„Niestety pojawiła się sytuacja, w której musieliśmy zakończyć pracę kierowcy. To skomplikowana sprawa, a proces odwoławczy trwa”.

„Dlatego na tym etapie nie możemy dalej komentować”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Omikron może stać się dominującym wariantem w Wielkiej Brytanii w ciągu miesiąca
 Czytaj następny artykuł:
2,8 miliona funtów odszkodowania, dla rodziców, których dziecko urodziło się martwe