Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa po postrzeleniu 13-latka w plecy

Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa po tym, jak 13-letni chłopiec został poważnie ranny podczas strzelaniny w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Chłopiec doznał „obrażeń zmieniających życie” i być może będzie teraz musiał od nowa nauczyć się chodzić.


Zidann Edwards z Ford Street w Hockley został również oskarżony o posiadanie broni palnej, podała policja.

19-latek stanie dziś (15 grudnia) przed sądem Birmingham Magistrates Court.

Rzecznik West Midlands Police powiedział: „Dwóch 17-letnich chłopców i 20-letni mężczyzna, wcześniej aresztowani pod zarzutem usiłowania zabójstwa, zostali zwolnieni za kaucją na czas prowadzenia dochodzenia”.

13-latek został postrzelony w plecy na Hockley Circus, około 19:00 czwartek 18 listopada.


Chłopiec został przewieziony do szpitala Birmingham Children's Hospital, gdzie do dziś pozostaje w stanie krytycznym z obrażeniami, które mogą zmienić jego życie.

West Midlands Police twierdzi, że przestępcy byli widziani w czarnym pojeździe typu SUV, który stał w pobliżu wejścia do hurtowni materiałów budowlanych Travis Perkins na Soho Hill na krótko przed atakiem.

Przypuszcza się, że ofiara była ścigana do przejścia podziemnego Hockley Circus, gdzie po postrzeleniu w plecy doznała obrażeń odmieniających życie.

Według policji przestępcy wrócili następnie do czarnego SUV-a i opuścili miejsce zdarzenia.

Detektywi nadal apelują o informacje. DI Michelle Cordell z Force CID powiedziała: „Robimy duże postępy w śledztwie, ale zachęcamy każdego, kto ma jakiekolwiek informacje, do jak najszybszego skontaktowania się z nami”.


Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 3589 z 18.11.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Skazany na dożywocie za morderstwa popełnione 34 lata temu i wykorzystanie seksualnie 99 zwłok w kostnicy
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson „najgorszym z możliwych premierów” - twierdzi Keir Starmer