Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Skazany na dożywocie za morderstwa popełnione 34 lata temu i wykorzystanie seksualnie 99 zwłok w kostnicy

Morderca i nekrofil David Fuller spędzi resztę życia w więzieniu za zamordowanie dwóch kobiet i napaść seksualną na dziesiątki zwłok w szpitalnych kostnicach.

Elektryk, który zamordował dwie kobiety 34 lata temu, w końcu stanął przed wymiarem sprawiedliwości po tym, jak nowe techniki DNA pomogły go zidentyfikować.

67-letni David Fuller z Heathfield z hrabstwa East Sussex w Wielkiej Brytanii został aresztowany w grudniu ubiegłego roku pod zarzutem zamordowania 25-letniej Wendy Knell i 20-letniej Caroline Pierce w 1987 roku.


Wendy Knell została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu przy Guildford Road 23 czerwca 1987 roku. Kobieta zamarła od urazu głowy zadanego tępym narzędziem, miała też ślady duszenia na szyi, a po śmierci została zgwałcona — orzekł sąd.

Caroline Pierce została zamordowana pięć miesięcy później poza swoim domem w Grosvenor Park, 24 listopada tego samego roku.

Ich śmierć w Tunbridge Wells w hrabstwie Kent stała się znana jako „morderstwa w łóżku” i stała się jedną z najdłużej toczących się nierozwiązanych spraw dotyczących podwójnego zabójstwa w Wielkiej Brytanii.

Policja odkryła również, że mężczyzna dokonał napaści seksualnej na dziesiątki zwłok kobiet w kostnicach, w których pracował, w szpitalach Kent and Sussex oraz Tunbridge Wells.

Przez 12 lat mężczyzna wykorzystał seksualnie blisko 100 zwłok, w tym dzieci, w kostnicach.

Policja w East Sussex w Anglii oskarżyła Davida Fullera, 67-letniego pracownika szpitala, o wykorzystywanie seksualne ciał, w tym kobiet i dzieci, w kostnicach szpitali, w których zajmował się konserwacją instalacji elektrycznych.


Mężczyzna przyznał się do napaści na co najmniej 99 martwych ciał, a według brytyjskich mediów, do jego ofiar należały dziewięcioletnia dziewczynka i stuletnia kobieta.

Detektywi jednak uważają, że mógł mieć setki więcej ofiar w ciągu 30 lat pracy w dwóch szpitalach. Śledczy do tej pory wykryli 99 ofiar, z których znają 78 nazwisk.

Fuller został aresztowany 3 grudnia zeszłego roku, za morderstwo, po nowej analizie dowodów DNA sprzed kilkudziesięciu lat, a funkcjonariusze przeszukali jego dom.

Tam znaleźli zdjęcia martwych kobiet w dwóch kostnicach szpitalnych, które były wykorzystywane przez Fullera, powiedział w poniedziałek prokurator Duncan Atkinson.

Funkcjonariusze znaleźli cztery dyski twarde o łącznej pojemności pięciu terabajtów, przymocowane z tyłu szafki.

Atkinson powiedział: „Kiedy zbadano te dyski twarde, okazało się, że zawierają bibliotekę niewyobrażalnych deprawacji seksualnych”.

Obejmowały one zarówno zdjęcia, jak i filmy pokazujące, jak maltretuje zwłoki, najpierw w szpitalu Kent and Sussex, gdzie pracował na pełny etat od 1989 r., a następnie w szpitalu Tunbridge Wells, do którego przeniósł się w 2010 r.


W wywiadzie policyjnym Fuller przyznał się do używania Facebooka do wyszukiwania zdjęć osób, które wykorzystywał w kostnicy.

Fuller przyznał się też do morderstwa 25-letniej Wendy Knell i 20-letniej Caroline Pierce.

Mężczyzna został dziś skazany na dwa wyroki dożywocia za morderstwa z jednoczesną karą 12 lat za inne przestępstwa.

Sędzia Cheema-Grubb powiedziała Fullerowi podczas orzekania: „W tej społeczności jest tyle smutku z powodu tego, co zrobiłeś”.

„Twoje działania są sprzeczne ze wszystkim, co słuszne i humanitarne. Są niezrozumiałe”.

„Nie szanowałaś godności zmarłych”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tak źle jeszcze nie było. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii w UK
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa po postrzeleniu 13-latka w plecy