Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Covid-19: Zmiana zasad testowania w Wielkiej Brytanii

Covid-19: Zmiana zasad testowania w Wielkiej Brytanii

Zasady testowania na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii zostaną zmienione, aby skrócić czas izolacji i złagodzić niedobory kadrowe w kraju.

Według brytyjskich mediów osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu przepływu bocznego, nie będą już musiały wykonywać testu PCR w celu potwierdzenia wyniku.


Osoby te będą musiały się natomiast izolować przez 7 dni, dzięki czemu nie będą musiały oczekiwać na wynik testu PCR, który opóźnia oficjalne rozpoczęcie izolacji dla setek tysięcy osób.

Oczekuje się, że rząd wprowadzi te zmiany już dzisiaj, aby złagodzić niedobory kadrowe, które niekorzystnie wpływają na brytyjską gospodarkę.

Narastają obawy, że nieobecności personelu stały się tak dużym problemem, jak sama pandemia.


Brak pracowników już doprowadził do opóźnień wywozu śmieci, odwołania pociągów, a 17 szpitali w Greater Manchester ogłosiło we wtorek, że zawieszają niektóre niepilne operacje, bo 15 procent personelu się izoluje.

Według minister zdrowia Gillian Keegan obecnie w Anglii izoluje się około miliona pracowników, a setki tysięcy czeka na testy lub wyniki.

Nowe zmiany spowodują, że miliony osób, które uzyskają pozytywny wynik testu z przepływem bocznym, zostaną poinformowane, że nie muszą wykonywać kolejnych testów PCR, które obecnie opóźniają oficjalne rozpoczęcie izolacji.

Według najnowszych zasad testy PCR zostaną ograniczone do stosowania dla osób z objawami, umożliwiając tym, którzy są bezobjawowi — około 40% przypadków — szybszy powrót do pracy.


Na wtorkowej konferencji prasowej na Downing Street Boris Johnson przyznał, że braki kadrowe spowodowały „poważne zakłócenia”.

Powiedział, że „nie ma ucieczki” od tego problemu, ale podkreślił, że jest to lepsze niż dewastacja spowodowana przez ogólnokrajowy lockdown.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Półki supermarketów w UK są już pełne … jajek wielkanocnych
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson: na razie niepotrzebne są kolejne restrykcje