Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważne zmiany dotyczące testów na obecność koronawirusa

Zasady testowania na obecność koronawirusa w Anglii zostały od dziś zmienione, aby skrócić czas izolacji i złagodzić niedobory kadrowe w kraju.

Do tej pory wszyscy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu przepływu bocznego, musieli potwierdzić swoje wyniki za pomocą kontrolnego testu PCR.


Jednak od 11 stycznia osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu przepływu bocznego, ale nie mają objawów, nie muszą już wykonywać testu PCR w celu potwierdzenia wyniku.

Osoby te będą musiały się natomiast izolować przez 7 lub 10 dni, począwszy od daty, w której uzyskają pozytywny wynik.

Warunkiem zwolnienia z izolacji siódmego dnia będzie uzyskanie negatywnego wyniku testu przepływu bocznego wykonanego w 6 i 7 dniu.


Dzięki temu wiele tysięcy osób nie będzie musiało oczekiwać na wynik testu PCR, który opóźnia oficjalne rozpoczęcie izolacji dla setek tysięcy osób.

Rząd wprowadził te zmiany, aby złagodzić niedobory kadrowe, które niekorzystnie wpływają na brytyjską gospodarkę.

Nowe zmiany spowodują, że miliony osób, które uzyskają pozytywny wynik testu z przepływem bocznym, a nie mają objawów, zostaną poinformowane, że nie muszą wykonywać kolejnych testów PCR, które obecnie opóźniają oficjalne rozpoczęcie izolacji.


Według najnowszych zasad testy PCR zostaną ograniczone do stosowania dla osób z objawami, umożliwiając tym, którzy są bezobjawowi — około 40% przypadków — szybszy powrót do pracy.

Dlatego każdy, kto ma objawy Covid-19, powinienem się izolować i wykonywać test PCR.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nastolatek wybudził się ze śpiączki na chwilę przed odłączeniem aparatury podtrzymującej życie
 Czytaj następny artykuł:
Tragedia w Selfridges w Birmingham. Mężczyzna zmarł po upadku z najwyższego piętra