Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nastolatek wybudził się ze śpiączki na chwilę przed odłączeniem aparatury podtrzymującej życie

Nastolatek, którego dzieliło zaledwie kilka godzin od odłączenia aparatury podtrzymującej życie, nagle wybudził się ze śpiączki.

Brooklyn Peakman z Denbighshire w Walii doznał udaru po skomplikowanej 19-godzinnej operacji wymiany wadliwej zastawki serca.


19-latek walczył o życie w szpitalu Queen Elizabeth Hospital w Birmingham w Wielkiej Brytanii, a lekarze powiedzieli jego zrozpaczonej matce Kelly Northall, że nie ma dla niego nadziei.

Pracownicy NHS obawiali się najgorszego, a jego nagłe wybudzenie nazwali wigilijnym cudem.

Lekarze już przygotowywali się do wyciągnięcia wtyczki, gdy jeden ze specjalistów stwierdził, że jego mózg nadal jest aktywny i zlecił dalsze badania.

Chwilę później chłopak obudził się i powiedział matce: „Kocham cię”.


Przyjaciółka rodziny Hayley-Jane Roberts powiedziała dla Metro: „Brooklyn reagował na głos matki, co najwyraźniej wskazywało na aktywność mózgu. W cudowny sposób w Wigilię obudził się i powiedział, że ją kocha. Była roztrzęsiona ze wzruszenia i powiedziała, że to najlepszy prezent świąteczny w historii”.

Brooklyn Peakman urodził się z wadą serca i dwukrotnie przeszedł poważną operację serca w ciągu pierwszych 36 godzin swojego życia.

Po przeglądzie w zeszłym roku powiedziano mu, że potrzebuje kolejnej operacji, aby zainstalować mechaniczną zastawkę.

Zabieg był jednak pięciokrotnie anulowany z powodu braku dostępnych łóżek na oddziale intensywnej opieki.

Kiedy lekarze w końcu zoperowali nastolatka, „zabieg nie poszedł zgodnie z planem” i został podłączony do aparatury podtrzymującej życie.


Teraz Brooklyn potrzebuje przeszczepu serca i czeka go „bardzo długa droga do wyzdrowienia”, w tym, co najmniej 12 miesięcy pobytu w szpitalu.

Lekarze ostrzegli również jego rodzinę, że jeśli dozna kolejnego udaru, może umrzeć.

Jeszcze przed wybudzeniem nastolatka ze śpiączki na stronie GoFundMe utworzono zbiórkę, aby zebrać pieniądze dla Brooklyna i jego rodziny.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o morderstwo Polaka w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Ważne zmiany dotyczące testów na obecność koronawirusa