Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kwarantanna po zakażeniu koronawirusem zostanie skrócona z siedmiu do pięciu dni

Okres izolacji dla osób w Anglii, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, zostanie skrócony z siedmiu do pięciu dni, poinformował Minister zdrowia.

Sajid Javid ujawnił ten ruch w oświadczeniu wydanym w Izbie Gmin.

Od poniedziałku 17 stycznia ludzie będą mogli zakończyć izolację po uzyskaniu negatywnego wyniku testu przepływu bocznego w piątym i szóstym dniu.


„Dwie trzecie pozytywnych przypadków nie zaraża już piątego dnia” – powiedział, powołując się na dane brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia.

Obecnie w pełni zaszczepione osoby, u których wynik testu jest pozytywny, mogą zakończyć okres izolacji, jeśli w szóstym i siódmym dniu uzyskają negatywny wynik testu bocznego przepływu.

Jeśli wyniki nadal są pozytywne, muszą pozostać w izolacji przez 10 dni.


Obecne zasady zostały wprowadzone tuż przed świętami Bożego Narodzenia, ale pojawiły się wezwania do rządu, aby ponownie skrócić okres izolacji ze względu na ciągłą presję na NHS i brak pracowników w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron.

Niektórzy eksperci wyrażają jednak obawy, że skrócenie okresu izolacji może spowodować wzrost liczby infekcji.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Ich obowiązywały inne zasady, a nas inne” - Mężczyzna, ukarany za spotkanie z kolegami w ogrodzie domaga się zwrotu pieniędzy
 Czytaj następny artykuł:
Primark zaprezentował nową kolekcję artykułów do domu. Spodoba się nawet mocno wymagającym