Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Ich obowiązywały inne zasady, a nas inne” - Mężczyzna, ukarany za spotkanie z kolegami w ogrodzie domaga się zwrotu pieniędzy

Mężczyzna, który w zeszłym roku został ukarany grzywną za spotkanie z trzema przyjaciółmi w swoim ogrodzie w swoje urodziny, chce odzyskać pieniądze po nowych doniesieniach dotyczących imprez na Downing Street.

50- letni Kieron McArdle 19 marca 2021 roku zaprosił przyjaciół, aby posiedzieli z nim w ogrodzie w Coleshill w Warwickshire w Wielkiej Brytanii.

Po spędzeniu drugiego lockdownu w samotności zmagał się z problemami, które poważnie wpłynęły na jego zdrowie psychiczne.


Kieron został wtedy ukarany grzywną w wysokości 100 funtów i zapłacił ją, przyznając, że to, co zrobił, było „złe”.

Teraz jednak, po tym, jak zobaczył, że wyciekł e-mail zapraszający pracowników Downing Street na imprezę z drinkami w czasie lockdownu w zeszłym roku, mężczyzna jest wściekły.

Kieron zaapelował do rządu o zwrot pieniędzy mu – i każdemu, kto został ukarany grzywną podczas lockdownu.

„Wiem, że złamałem zasady, ale widząc skandale, które się pojawiają, rozwścieczyło mnie to” – powiedział.


„Ci ludzie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności i jestem głęboko przekonany, że każdemu, kto został ukarany grzywną, należy zaproponować zwrot pieniędzy lub przekazać te pieniądze na cele charytatywne”.

„To takie niesprawiedliwe, że ich obowiązywały inne zasady, a nas inne” - dodał.

Kieron powiedział też, że w dniu, w którym został ukarany grzywną, jego przyjaciele nawet nie weszli do jego domu ani nie skorzystali z toalety. Godzinę po ich przybyciu policja zapukała do jego drzwi.

Boris Johnson wczoraj przeprosił i przyznał się, że podczas pierwszego lockdownu uczestniczył w ogrodowej imprezie z drinkami na Downing Street.


Zwracając się do Izby Gmin pod silnym naciskiem posłów, w tym tych zasiadających ławkach rządowych, potwierdził, że uczestniczył w spotkaniu przy drinku na Downing Street.

Impreza odbyła się w czasie pierwszego lockdownu, gdy spotkania towarzyskie były zabronione.

Miała miejsce dokładnie 20 maja 2020 roku, w czasie, gdy restrykcje w Wielkiej Brytanii zezwalały jedynie na spotykanie się na świeżym powietrzu z maksymalnie jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Francja i inne kraje zmieniają zasady dla podróżnych z Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Kwarantanna po zakażeniu koronawirusem zostanie skrócona z siedmiu do pięciu dni


// //