Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Liczba zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii spadła o 38% w ciągu tygodnia

W Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 70 924 przypadków koronawirusa – poinformowało w niedzielę brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Najnowsze dane są bardzo optymistyczne i jest szansa, że kraj już przeszedł szczyt fali zakażeń wariantem Omikron.


Całkowita tygodniowa liczba infekcji wyniosła 754 054, jest to 38% mniej w porównaniu z poprzednimi 7 dniami, kiedy wykryto ponad milion nowych przypadków.

Z powodu problemu informatycznego, najnowsze dane nie uwzględniają jednak żadnych przypadków koronawirusa ze Szkocji.

W Wielkiej Brytanii zarejestrowano też 88 zgonów wśród osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w ciągu 28 dni.


W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w sumie 1834 zgonów, jest to najwięcej zgonów od zeszłej zimy, ale mamy nadzieję, że liczba ta również wkrótce zacznie spadać wraz ze zmniejszającą się liczbą zakażeń.

Omikron stał się dominującym wariantem w Wielkiej Brytanii tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Wariant ten szybko rozprzestrzenił się po całym kraju, powodując rekordową liczbę infekcji.

Eksperci przewidywali, że kraj może pójść w ślady RPA, gdzie liczba przypadków zaczęła spadać niemal tak szybko, jak wzrosła, co prawdopodobnie ma obecnie miejsce w Wielkiej Brytanii.


Poprawiający się stan pandemii oznacza, że ​​obecne ograniczenia – w tym noszenie masek i paszporty szczepionkowe – mogą zostać zniesione do końca miesiąca, powiedział Oliver Dowden w niedzielnym programie w Sky News.

Ministrowie gabinetu Borisa Johnsona podobno ostrzegli go, że musi wycofać obowiązek noszenia masek i okazywania paszportów szczepionkowych na dużych imprezach, aby ocalić swoją karierę i zachować stanowisko w związku ze skandalami wokół imprez podczas lockdownu.

-