Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, Wizz Air, TUI, BA, Ryanair – sprawdź które linie lotnicze ciągle wymagają noszenia masek w samolotach

Od 17 marca podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii nie mają żadnych ograniczeń covidowych niezależnie od statusu szczepień.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa dwa lata temu wczasowicze mogą cieszyć się stosunkowo normalnymi podróżami międzynarodowymi podczas świąt wielkanocnych.

Wszystkie osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii, nie muszą wypełniać złożonego i długiego formularza online ani robić żadnych testów na obecność koronawirusa.


Wiele krajów popularnych wśród turystów z Wielkiej Brytanii, w tym Hiszpania, też zaczęło łagodzić większość swoich ograniczeń.

Również Polska zniosła obowiązek testów i kwarantanny dla podróżnych oraz konieczność wypełniania formularzy lokalizacji pasażerów.

Chociaż wszystkie covidowe ograniczenia zostały zniesione, niektóre przepisy linii lotniczych i lotnisk – takie jak noszenie masek w samolotach i terminalach – pozostaną na razie w mocy.

Lotnisko Heathrow zrezygnowało z obowiązku noszenia masek, jego śladami poszły też linie lotnicze Jet2, Tui, British Airways i Virgin Atlantic.

Od 27 marca obowiązek noszenia masek zniosły też linie lotnicze easyJet.


Poniżej przedstawiamy zasady w liniach lotniczych, w których ciągle trzeba nosić maski na pokładach samolotów.

Ryanair

Maski są obowiązkowe podczas wszystkich lotów Ryanair. Możesz zostać niewpuszczony do samolotu, jeśli odmówisz noszenia maski. Maski są obowiązkowe podczas wejścia na pokład i podczas lotu. Muszą je nosić wszyscy pasażerowie w wieku co najmniej sześciu lat.

Jeśli ktoś jest zwolniony z obowiązku noszenia maski z powodów medycznych, musi mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie podpisane przez lekarza i opisujące stan zdrowia.

Wizz Air

Maski są obowiązkowe podczas wszystkich lotów Wizz Air. Możesz zostać niewpuszczony do samolotu, jeśli odmówisz noszenia maski. Maski są obowiązkowe podczas wejścia na pokład i podczas lotu i muszą je nosić wszyscy pasażerowie w wieku co najmniej sześciu lat.

Jeśli ktoś jest zwolniony z obowiązku noszenia maski z powodów medycznych, musi mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie podpisane przez lekarza oraz wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin od wejścia na pokład.


Należy również skontaktować się z Wizz Air na 48 godzin przed wylotem, aby poinformować ich o zwolnieniu lekarskim.

KLM

Maski są obowiązkowe podczas wszystkich lotów KLM. Odmowa założenia maski może spowodować, że nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu.

Maski należy nosić podczas wejścia na pokład i podczas lotu. Muszą je założyć wszyscy pasażerowie w wieku co najmniej 10 lat (lub młodsi, jeśli określono to w miejscu docelowym).

Jeśli ktoś jest zwolniony z obowiązku noszenia maski z powodów medycznych, musi mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie podpisane przez lekarza oraz wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny od wejścia na pokład.

Emirates

Maski są obowiązkowe podczas wszystkich lotów Emirates. Maski są obowiązkowe podczas wejścia na pokład i podczas lotu. Muszą je nosić wszyscy pasażerowie w wieku co najmniej sześciu lat.


Jeśli ktoś jest zwolniony z obowiązku noszenia maski z powodów medycznych, musi przed lotem wypełnić Formularz Informacji Medycznej (MEDIF) i przesłać zaświadczenia od lekarza.

Maski są również wymagane w Air Canada, Delta Airlines, Air Transat, Etihad, United Airlines, Singapore Airlines, Qantas, Qatar Airways, Corendon Airlines.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
P&O zostanie zablokowane w brytyjskich portach, jeśli nie zapłaci pracownikom odpowiedniej pensji
 Czytaj następny artykuł:
Osoby, które nie miały Covid-19, prawdopodobnie nie mają przyjaciół, stwierdził lekarz