Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

P&O zostanie zablokowane w brytyjskich portach, jeśli nie zapłaci pracownikom odpowiedniej pensji

Rząd Wielkiej Brytanii ma zamiar zamknąć brytyjskie porty operatorom promowym, którzy płacą poniżej płacy minimalnej.

W ten sposób Wielka Brytania chce zmusić P&O Ferries do wycofania się z niesprawiedliwej polityki płac poniżej stawki minimalnej.


Jeszcze w tym tygodniu w brytyjskim parlamencie zostanie przedstawiony projekt ustawy, proponujący usuniecie luki prawnej, pozwalającej firmom promowym zarejestrowanym za granicą płacić pracownikom mniej niż wynosi minimalna stawka w Wielkiej Brytanii.

Obecne przepisy wymagają jedynie, aby płacę minimalną otrzymywali pracownicy promów podróżujący między portami brytyjskimi.

Jeśli promy pływają do międzynarodowych miejsc docelowych jak P&O Feries mogą omijać brytyjskie prawo dotyczące płacy minimalnej.

W zeszły czwartek 17 marca 800 pracowników P&O Ferries zostało zwolnionych w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia, a firma chce ich zastąpić tańszą siłą roboczą.


Firma zawiesiła wszystkie swoje usługi na kilka następnych dni, pogrążając porty promowe w absolutnym chaosie.

Szefowie agencji zatrudniającej do firmy promowej powiedzieli, że płaca dla nowych pracowników wynosi średnio 5,50 funta za godzinę.

Natomiast związek zawodowy poinformował, że niektórzy Indyjscy marynarze zatrudnieni w celu zastąpienia zwolnionej załogi P&O Ferries otrzymują zaledwie 1,81 funta za godzinę.

Minimalna płaca w Wielkiej Brytanii dla osób powyżej 23 roku życia wynosi 8,91 GBP za godzinę i ma wzrosnąć do 9,50 GBP w przyszłym miesiącu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Kobieta, która w upalny dzień zostawiła psy w samochodzie, trafiła do więzienia
 Czytaj następny artykuł:
Jet2, Wizz Air, TUI, BA, Ryanair – sprawdź które linie lotnicze ciągle wymagają noszenia masek w samolotach