Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Wizz Air: Aktualne zasady podróży z Wielkiej Brytanii do Polski

Od 17 marca podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii nie mają żadnych ograniczeń covidowych niezależnie od statusu szczepień.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa dwa lata temu wczasowicze mogą cieszyć się stosunkowo normalnymi podróżami międzynarodowymi podczas świąt wielkanocnych.


Wszystkie osoby, które przyjadą do Wielkiej Brytanii, nie muszą wypełniać złożonego i długiego formularza online ani robić żadnych testów na obecność koronawirusa.

W czwartek polski rząd również ogłosił zniesienie kolejnych obostrzeń epidemicznych w Polsce, w tym restrykcji dla podróżnych, które zostały zniesione od dzisiaj.

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

- legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia,

- wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2,

- odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.


Od 28.03.2022 r. nie ma też obowiązku wypełniania Karty Lokalizacji Podróżnego (KLP) przed przylotem do Polski.

Jednym słowem wszystkie ograniczenia w podróżach zarówno z Polski do Wielkiej Brytanii i z Wielkiej Brytanii do Polski zostały zniesione i możemy podróżować jak przed pandemią.

Należy jednak pamiętać, że, niektóre przepisy linii lotniczych i lotnisk – takie jak noszenie masek w samolotach i terminalach – pozostaną na razie w mocy.

Przykładowo tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air wymagają noszenia masek podczas wejścia na pokład i podczas lotu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dzieci planowały bójkę przy użyciu pistoletów na wodę wypełnionych kwasem. Policja otrzymała uprawnienia awaryjne
 Czytaj następny artykuł:
Ciało znalezione podczas poszukiwań zaginionego studenta Josepha Derbisza