Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jet2, TUI, easyjet, Ryanair, BA: Najbardziej ruchliwy weekend na lotniskach w Wielkiej Brytanii

Na lotniskach w Wielkiej Brytanii znów tworzą się ogromne kolejki oraz odwoływane są loty.

Ten weekend będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej ruchliwych weekendów w roku na lotniskach i w portach w kraju.


Jest to spowodowane tym, że po raz pierwszy od początku pandemii można pojechać na wyjazdy wielkanocne praktycznie bez ograniczeń.

Niestety lotniska i linie lotnicze są bardzo przeciążone po tysiącach zwolnień, które miały miejsce, gdy przemysł został zamknięty w czasie lockdownu.

Dodatkowo rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w całej Wielkiej Brytanii przyczynił się do wielu absencji chorobowych wśród personelu.

Zobacz też:


Już w zeszłym tygodniu lotniska Heathrow, Gatwick i Birmingham zostały dotknięte tymi problemami, a szef lotniska w Manchesterze zrezygnował po tym, jak klienci czekali godzinami w kolejce, aby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

Lotnisko w Birmingham spodziewa się powitać ponad 400 000 klientów w ciągu dwóch tygodni wielkanocnych, a najpopularniejsze miejsca docelowe to Dublin, Dubaj, Amsterdam, Malaga i Teneryfa.


Lotnisko w ten weekend planuje rozmieszczenie pracowników na stanowiskach wsparcia w budynku terminalu, aby przed wejściem do strefy bezpieczeństwa upewnić się, że klienci są przygotowani i mają odpowiednie bagaże.

Lotniska ostrzegają klientów, aby przybyli na lotnisko nie wcześniej niż trzy godziny przed lotem, bo wcześniejsze przybycie na miejsce tylko powoduje niepotrzebne kolejki.

Lotnisko w Birmingham też prosi, aby klienci byli odpowiednio przygotowani: „Klient może pomóc nam utrzymać kolejki w ruchu, przedstawiając zgodny bagaż podręczny — usuwając z niego wszystkie płyny, żele, pasty i elementy elektryczne — przy rentgenowskich skanerach bezpieczeństwa”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
EasyJet, TUI i Ryanair informują ile godzin przed odlotem przyjechać na lotnisko
 Czytaj następny artykuł:
Chaos i opóźnienia z wypłacaniem 150 funtów dodatku na podatek lokalny w UK


// //