Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Policja wystawiła już ponad 50 mandatów za imprezy na Downing Street podczas lockdownu

Policja poinformowała, że ​​nałożono co najmniej 30 kolejnych grzywien za naruszenie przepisów dotyczących lockdownu na Downing Street i Whitehall.

W oświadczeniu we wtorek rano Scotland Yard poinformował, że wystawił już ponad 50 mandatów karnych w tej sprawie.


Pierwsze dwadzieścia mandatów związanych z aferą Partygate zostało nałożonych dwa tygodnie temu.

Policja wszczęła dochodzenie pod koniec stycznia w sprawie 12 rzekomych wydarzeń, które miały miejsce w ośmiu dniach podczas lockdownu w Anglii w 2020 i 2021 roku.

Decyzja o nałożeniu grzywien oznaczała, że policja doszła do wniosku, że podczas zgromadzeń w budynkach rządowych w czasie pandemii zostało złamane prawo.

Downing Street obiecał ujawnić, czy premier zostanie ukarany grzywną przez policję za złamanie własnych zasad lockdownu.


Jednak Johnson wielokrotnie odmawiał odpowiedzi na pytanie, czy zrezygnuje, jeśli okaże się, że złamał prawo.

Chociaż nie oczekuje się, że premier Boris Johnson będzie wśród osób ukaranych grzywną to może to ponownie rozpalić polityczną reakcję i presję na Borisa Johnsona, z którą borykał się na początku roku, gdy pojawiły się nowe zarzuty o łamanie zasad lockdownu.

Zobacz też:


W tym czasie premier spotkał się z wieloma publicznymi wezwaniami niektórych posłów torysów, aby zrezygnował ze swojego stanowiska.

Wielu posłów złożyło też listy do Komitetu z 1922 roku wzywające do głosowania nad wotum nieufności wobec premiera Wielkiej Brytanii.


Nie osiągnięto jednak progu 54 listów wymaganych do uruchomienia automatycznego głosowania w sprawie wotum nieufności.

Johnson przetrwał bunt w swojej partii, a później zreorganizował swój zespół na Downing Street.

-