Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromne kolejki na lotnisku w Manchesterze. Pasażerowie czekają na parkingu

Wczasowicze mają dziś do czynienia z jeszcze większym chaosem na lotnisku w Manchesterze.

Dziś rano zauważono ogromną kolejkę osób stojących na parkingu.


Zdjęcie zamieszczone w Internecie pokazuje setki pasażerów ustawionych w kolejce na podziemnym parkingu przed Terminalem 1 we wtorek rano.

Po wejściu do środka kolejki nadal trzeba było czekać do stanowisk odprawy i sprawdzania bagażu.

Informacji o kolejkach pojawiła się po tym, jak Brytyjczycy zostali ostrzeżeni, aby przygotować się na lato pełne chaosu na lotniskach.

Eksperci z branży turystycznej ostrzegli, że koszmarne zakłócenia w podróżach na lotniskach w Wielkiej Brytanii mogą doprowadzić do chaosu latem.


Rozwiązanie problemów z niedoborem pracowników może potrwać nawet sześć miesięcy.

Wczasowicze, którzy chcieli wyjechać z rodzinami na święta wielkanocne, borykali się w ostatnich tygodniach z dużymi opóźnieniami, a niektóre kolejki sięgały nawet pięciu godzin.

Problemy wywołały braki kadrowe na lotniskach oraz zwiększona ilość osób chcących wyjechać za granicę – wielu po raz pierwszy od czasu pandemii.

Źródło z branży turystycznej, na które powołuje się The Times, powiedziało, że problemy mogą przeciągnąć się na letnie wakacje, ponieważ proces weryfikacji nowych pracowników może potrwać sześć miesięcy:

Zobacz też:


„Proces jest paraliżująco powolny. Lotnictwo było jednym z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią, cierpiało z powodu braku ukierunkowanego wsparcia, a teraz czeka go lato, które zostało zakłócone przez rząd, który powoli sprawdza personel”.

Według szacunków firmy turystyczne mają obecnie największy ruch od początku pandemii, a prawie 4,2 miliona pasażerów przejechało przez Heathrow w zeszłym miesiącu, czyli o 35% mniej niż 6,5 miliona w marcu 2019 roku.


Szacuje się również, że w tym roku latem na wakacje wyjedzie najwięcej osób od kilku lat.

Linie lotnicze Ryanair już potwierdziły, że sprzedaż biletów w okresie wakacyjnym znacznie wzrosła.

Jeśli do tego czasu lotniska i linie lotnicze nie poradzą sobie z brakami kadrowymi, może to doprowadzić do kolejnych nawet gorszych problemów.

-