Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Atak w metrze w Nowym Jorku. Kilka osób postrzelonych

Trwa obława po tym, jak co najmniej pięć osób zostało postrzelonych w nowojorskim metrze podczas porannego szczytu we wtorek.

Krwawy atak miał miejsce na stacji metra na Brooklynie, gdzie mężczyzna noszący maskę gazową i kamizelkę roboczą był widziany, jak wrzucał ładunek wybuchowy, a następnie otworzył ogień.


Na miejscu zdarzenia znaleziono „kilka niezdetonowanych urządzeń wybuchowych” - podaje agencja Reutera, powołując się na wczesniejsze doniesiania lokalnych mediów cytujących straż pożarną.

Cztery ofiary znaleziono na stacji metra 36th Street, a piąta na stacji 25th Street w Greenwood Heights.

W sumie co najmniej 16 osób zostało rannych, a co najmniej pięć postrzelonych.

Nie zgłoszono żadnych zgonów. 16 ofiar zostało zabranych do okolicznych szpitali, gdzie otrzymali leczenie. Podobno wśród hospitalizowanych znalazła się kobieta w ciąży.


Na zdjęciach z incydentu udostępnionych w mediach społecznościowych widać zakrwawione podłogi peronu metra i rannych wywożonych ze stacji na noszach.

Filmy ukazują spanikowanych pasażerów uciekających z zadymionego wagonu metra.

Podejrzany, który najwyraźniej ubierał się podobnie do pracownika Metropolitan Transportation Authority, został opisany jako czarny mężczyzna o wzroście 175 do 180 cm.

Jednostki policji szukają teraz napastnika w pustych tunelach metra w mieście, ich zdaniem mógł wskoczyć na tory i uciekł z miejsca zdarzenia.


Nie dokonano żadnych aresztowań.

Około 10 rano lokalnego czasu policja poinformowała, że w rejonie strzelaniny nie ma aktywnych ładunków wybuchowych.

Pociągi zostały anulowane, ponieważ policja szuka podejrzanego.

-