Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania nałożyła sankcję na 178 rosyjskich separatystów popierających inwazję Putina na Ukrainę

Wielka Brytania i UE nałożyły sankcje na 178 rosyjskich separatystów z regionu Donbasu, którzy poparli nielegalną inwazję Putina na Ukrainę.

Nowe sankcje zostały nałożone, aby rozprawić się z tymi, którzy pomagają i podżegają do działań wojennych prowadzonych przez Władimira Putina.


Rząd Borisa Johnsona ogłosił także serię nowych sankcji wymierzonych w członków rodzin, współpracowników i pracowników rosyjskich oligarchów – w tym asystenta Putina.

Wielka Brytania dołączyła do Brukseli w celu namierzenia tych, którzy stoją za tak zwanymi Doniecką i Ługańską Republiką Ludową, a Liz Truss powiedziała, że ​​ostrzał stacji kolejowej w Kramatorsku pobudził Zachód do działania.

Zobacz też:


Minister spraw zagranicznych powiedziała: „W następstwie przerażających ataków rakietowych na ludność cywilną we wschodniej Ukrainie, nakładamy dziś sankcje na tych, którzy wspierają nielegalne separatystyczne regiony i są współwinni okrucieństw wobec narodu ukraińskiego”.

„Będziemy nadal atakować wszystkich tych, którzy pomagają i podżegają do wojny Putina. Nie spoczniemy w naszej misji zatrzymania machiny wojennej Putina na jej torach” - dodała.


Minister spraw zagranicznych powiedziała również, że najnowszy pakiet sankcji Wielkiej Brytanii rozszerzy zakaz importu rosyjskich towarów.

„Od jutra zakazujemy importu rosyjskiego żelaza i stali, a także eksportu technologii kwantowych i zaawansowanych materiałów, których Putin bardzo potrzebuje” – powiedziała Truss.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Terrorysta, który zamordował posła Davida Amessa skazany na dożywocie
 Czytaj następny artykuł:
Święcenie pokarmów w Birmingham i okolicach