Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

P&O przedłuża zawieszenie usług promowych Dover-Calais na okres Świąt Wielkanocnych

P&O Ferries przedłużyło zawieszenie wszystkich usług pasażerskich między Dover i Calais na okres Świąt Wielkanocnych.

Spowodowało to cios dla tysięcy podróżnych i wywołało nowy chaos w podróży w weekend świąteczny.


P&O Ferries wczoraj wieczorem wezwał pasażerów do próby zmiany rezerwacji i skorzystania z innych operatorów, mówiąc, że podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich usług pasażerskich od czwartku wieczorem do poniedziałku wieczorem.

17 marca 800 pracowników P&O Ferries zostało zwolnionych w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia, a firma chce ich zastąpić tańszą siłą roboczą.

Firma zawiesiła wszystkie swoje usługi, pogrążając porty promowe w absolutnym chaosie.


Ostatnio P&O Ferries poinformowało, że usługi zostaną wznowione w Wielki Piątek, jednak wczoraj się okazało, że to nie nastąpi.

Zawieszenie usług w ten weekend spowoduje dalsze zamieszanie dla rodzin próbujących podróżować za granicę w te Wielkanoc.

P&O poinformowało wczoraj wieczorem: „Oferujemy pełny zwrot pieniędzy za bilet. Zwrócimy również różnicę w kosztach między biletem P&O Ferries a nową rezerwacją u innego operatora”.

Zobacz też:


Najnowsza decyzja o opóźnieniu wznowienia usług została podjęta zaledwie kilka godzin po zatrzymaniu promu P&O przez Agencję Morską i Straży Przybrzeżnej (MCA) z powodu obaw o bezpieczeństwo.

Agencja poinformowała, że ​​zatrzymała Spirit of Britain, który jest używany na trasie Dover-Calais, „ze względu na to, że inspektorzy zidentyfikowali szereg uchybień, które były podstawą do zatrzymania”.


Inny ze statków wykorzystywanych na trasie, Pride of Kent, został zatrzymany pod koniec ubiegłego miesiąca.

P&O argumentuje, że MCA przeprowadza inspekcje statków z „bezprecedensowym poziomem rygorystyczności”.

Rzecznik Departamentu Transportu powiedział: „Niedopuszczalne działania P&O spowodowały zatrzymanie jej statków, powodując zaległości i zatory, które zostałyby znacznie złagodzone, gdyby jej flota działała normalnie”.

-