Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

TUI, Wizz Air, easyJet, Ryanair: Znów chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii

Pasażerowie wylatujący na wakacje znowu napotykają ogromne opóźnienia na dwóch głównych lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Podróżni stoją w ogromnych kolejkach na terminalach w Manchesterze i Bristolu, a niektórzy czekają na odprawę ponad trzy godziny.

W mediach społecznościowych pojawia się dużo zdjęć i komentarzy niezadowolonych podróżnych.


Jeden z urlopowiczów, napisał na Twitterze: „Dziś rano na lotnisku w Bristolu panuje absolutny chaos. Prawie dwie godziny od oddania bagażu do przejścia przez ochronę”.

Inny opisał koszmarne opóźnienia na lotnisku w Manchesterze, gdzie już czeka 3 godziny, aby przejść przez bramki bezpieczeństwa.

Wiele lotnisk w Wielkiej Brytanii boryka się brakami personelu spowodowanymi zwolnieniami podczas lockdownu.

Podróżni już od kilku tygodni skarżą się na gigantyczne kolejki przy stanowiskach odpraw i opóźnienia przy bramkach bezpieczeństwa.


Problemy wywołały braki kadrowe na lotniskach oraz zwiększona ilość osób chcących wyjechać za granicę – wielu po raz pierwszy od czasu pandemii.

Eksperci z branży turystycznej ostrzegli, że koszmarne zakłócenia w podróżach na brytyjskich lotniskach mogą również doprowadzić do chaosu latem.

Według nich rozwiązanie problemów z brakiem personelu może potrwać nawet sześć miesięcy i problemy mogą przeciągnąć się na letnie wakacje, ponieważ proces weryfikacji nowych pracowników może potrwać kilka miesięcy:

Zobacz też:


Lotnictwo było jednym z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią, cierpiało z powodu braku ukierunkowanego wsparcia, a teraz czeka je lato, które zostanie zakłócone przez powolne sprawdzanie nowego personelu – twierdzą eksperci.

Według szacunków firmy turystyczne mają obecnie największy ruch od początku pandemii, a prawie 4,2 miliona pasażerów przejechało przez Heathrow w zeszłym miesiącu.


Szacuje się również, że w tym roku latem na wakacje wyjedzie najwięcej osób od kilku lat.

Linie lotnicze Ryanair już informowały, że sprzedaż biletów na okres wakacyjny znacznie wzrosła.

Jeśli do tego czasu lotniska i linie lotnicze nie poradzą sobie z brakami kadrowymi, może to doprowadzić do kolejnych nawet gorszych problemów.

-