Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rosyjska telewizja pokazała symulację ataku nuklearnego na Wielką Brytanię i Irlandię

Rosyjska telewizja państwowa wyemitowała wideo symulację przedstawiające broń nuklearną niszczącą Wielką Brytanię i Irlandię w odpowiedzi na wsparcie Wielkiej Brytanii dla Ukrainy w czasie trwającej tam wojny.

Dokument wyemitowany na rosyjskim kanale propagandowym Rossija1 przedstawiał wideo-symulację podwodnej detonacji bomby atomowej.


Jak twierdził prowadzący program Dmitrij Kisielow, wywołałaby ona „gigantyczną falę tsunami o wysokości do 500 metrów”, która spowodowałaby gigantyczne zniszczenia w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Dmitrij Kisielow, bliski współpracownik prezydenta Rosji Władimira Putina postrzegany jako propagandysta Kremla stwierdził, że po wybuchu Wielka Brytania stałaby się radioaktywną pustynią.

Irlandia nie była wymieniona bezpośrednio jednak na jednym z fragmentów symulacji widać jak Irlandia i Wielka Brytania, zostają zmiecione z mapy świata.


Neale Richmond z rządzącej w Irlandii partii, poinformował, że symulacja pokazana w rosyjskiej telewizji była kolejnym powodem wydalenia ambasadora Rosji w Irlandii Jurija Filatowa.

„Ponieważ rosyjskie media państwowe rzucają rażące groźby pod adresem Irlandii, wspierane przez ciągłą kampanię dezinformacji, jasne jest, że musimy wydalić ambasadora Rosji z Irlandii” – napisał na Twitterze.

-