Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot Virgin Atlantic musiał zawrócić, ponieważ jeden pilot ​​nie ukończył szkolenia

Według brytyjskich mediów samolot Virgin Atlantic musiał zawrócić, ponieważ jeden pilot nadal był w trakcie szkolenia.

Samolot z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku przeleciał 40 minut i był już nad Irlandią , kiedy zawrócił.


Menedżerowie Virgin Atlantic na ziemi zdali sobie sprawę wkrótce po starcie, że jeden z pilotów nie ukończył ostatecznego lotu kontrolnego.

Kapitan lotu nie miał kwalifikacji do latania obok pierwszego oficera, który nie ukończył w pełni dedykowanego szkolenia Virgin Atlantic.

Wściekli pasażerowie zamiast w Nowym Jorku wylądowali z powrotem na lotnisku Heathrow. Lot jednak został wznowiony po ściągnięciu na lotnisko nowego pilota.


Rzecznik linii lotniczych powiedział: „Z powodu błędu w planowaniu, lot VS3 z Londynu Heathrow do Nowego Jorku-JFK powrócił na Heathrow w poniedziałek 2 maja, krótko po starcie”.

Zobacz też:


„Wykwalifikowany pierwszy oficer, który leciał u boku doświadczonego kapitana, został zastąpiony nowym pilotem, aby zapewnić pełną zgodność z protokołami szkoleniowymi Virgin Atlantic, które spełniają standardy branżowe”.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności dla naszych klientów, którzy dolecieli na miejsce dwie godziny, 40 minut później niż planowano, w wyniku zmiany załogi”.


Rzecznik Urzędu Lotnictwa Cywilnego podał w oświadczeniu: „Virgin Atlantic poinformował, że obaj członkowie załogi byli w pełni licencjonowani i wykwalifikowani do obsługi samolotu.

Jednak samolot zawrócił, ponieważ piloci nie spełniali protokołów szkoleniowych linii lotniczych”.

-