Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii, aresztowany w Portugalii

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został aresztowany – cztery lata po makabrycznym morderstwie w Manchesterze.

27-letni Callum Halpin, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) w Portugalii we wtorek wieczorem.


Mężczyzna przebywa w areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do Wielkiej Brytanii.

Halpin został umieszczony na liście NCA „Most Wanted” w związku z morderstwem Luke'a Grahama w Manchesterze w czerwcu 2018 roku.

31-latek, został otoczony przez kilku mężczyzn i zastrzelony w biały dzień, w pobliżu miejsca, gdzie bawiły się dzieci.

W związku ze sprawą do więzienia trafiło już 5 osób.


Jedną z nich był 29-letni Wade Cox, który został skazany na dożywocie. Będzie musiał spędzić w więzieniu co najmniej 36 lat, zanim będzie się mógł ubiegać o zwolnienie warunkowe.

Według policji strzelanina była wynikiem wojny o tereny handlu narkotykami.

Detektyw Lee Barrow z Greater Manchester Police powiedział, że aresztowanie Halpina odzwierciedla „dążenie do sprawiedliwości”.


„Halpin uciekł, gdy Luke został śmiertelnie postrzelony w tym tragicznym dniu prawie cztery lata temu i od tego czasu jest naszym celem, aby wszyscy podejrzani o jego śmierć zostali złapani i osądzeni” - powiedział.

Zobacz też:


„Chcę podziękować partnerom z NCA za ich pomoc w aresztowaniu Halpina. Wiem, że wyśle ​​to silny sygnał do zbiegów – a także opinii publicznej – że jesteśmy całkowicie zaangażowani we współpracę z organami ścigania na całym świecie, aby zapewnić, że poszukiwani zostaną złapani, gdziekolwiek próbują się ukryć. Ostatecznie zostaną oskarżeni i postawieni przed sądem” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zyski Shella się potroiły wraz ze wzrostem cen ropy
 Czytaj następny artykuł:
Prom P&O Ferries po raz trzeci nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa