Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lotnisko w Birmingham zawiesza usługę Express Lane, z powodu ogromnych kolejek

Lotnisko Birmingham poinformowało, że przestało przyjmować nowe rezerwacje na usługę Express Lane z powodu ogromnych kolejek.

Express Lane to osobny pas do przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa, zaprojektowany, aby umożliwić pasażerom szybsze przejście.


Pasażerowie lotniska w Birmingham, oraz innych lotnisk w Wielkiej Brytanii, w ostatnich tygodniach musieli zmierzyć się z trzygodzinnymi opóźnieniami i staniem w kolejkach do kontroli bezpieczeństwa. Niektórzy przez to spóźnili się nawet na loty.

Osoby, które chciały uniknąć stania w kolejkach, mogły zarezerwować usługę Express Lane w cenie 4 GBP na osobę, która umożliwia pasażerom szybsze przejście przez strefę bezpieczeństwa osobnym pasem.

Okazało się, jednak że zdesperowani podróżni, którzy chcieli uniknąć długich kolejek do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, przesadzili z wykupowaniem usługi ekspresowego pasa i tworzyły się na nim gigantyczne kolejki.

Dlatego lotnisko poinformowało, że dalsza sprzedaż biletów na tę usługę została wstrzymana ze względu na zbyt duży popyt.


Lotnisko poinformowało, że będzie honorować wszystkie aktualne rezerwacje Express Lane, jednak nie będzie już można kupić nowych.

W oświadczeniu rzecznik lotniska powiedział: „Mamy mniej więcej dwa razy więcej rezerwacji, niż może obsłużyć szybki pas, dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu dalszych rezerwacji”

-