Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W tym tygodniu pierwsi nielegalni migranci zostaną poinformowani o relokacji do Rwandy

Pierwsza grupa nielegalnych migrantów zostanie w tym tygodniu poinformowana o zamiarze przeniesienia ich do Rwandy, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w poniedziałek wieczorem.

W ramach nowego programu deportacji migranci, którzy nielegalnie przekroczyli kanał La Manche, znajdą się wśród tych, którzy zostaną powiadomieni przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, że otrzymają bilet w jedną stronę do kraju Afryki Wschodniej.


Jeśli program zostanie w pełni wdrożony, każda osoba ubiegająca się o azyl przybywająca przez kanał może zostać tam wysłana w celu rozpatrzenia ich wniosku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że pierwsze loty są spodziewane w nadchodzących miesiącach, ale przyznało, że mogą wystąpić opóźnienia.

Rząd planuje wysyłać osoby ubiegające się o azyl do Rwandy w celu rozwiązania problemu przepraw małych łodzi przez kanał La Manche.

W ostatnim przemówieniu Boris Johnson powiedział, że potrzebne są działania w celu zwalczania „podłych przemytników ludzi”, zamieniających ocean w „wodniste cmentarzysko”.

Ujawniając szczegóły tej dramatycznej strategii, Johnson powiedział, że „dziesiątki tysięcy” migrantów z kanału La Manche zostanie wysłanych do kraju wschodnioafrykańskiego – 4000 mil od Wielkiej Brytanii – z biletem w jedną stronę.


Konserwatywny rząd Wielkiej Brytanii zawarł już z Rwandą umowę o wysłaniu tam niektórych osób ubiegających się o azyl.

Ci, którzy uzyskają prawo do azylu, będą mogli osiedlić się w Rwandzie, ci, których wniosek zostanie odrzucony, uzyskają status imigranta w tym kraju bądź zostaną odesłani do kraju pochodzenia.

Zobacz też:


Jak podało wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, rząd „ma uprawnienia do zatrzymywania osób do czasu ich wydalenia z Wielkiej Brytanii”.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała: „Brytyjski system azylowy jest zepsuty, ponieważ przestępcy wykorzystują i przemycają ludzi do naszego kraju, co wiąże się z ogromnymi kosztami dla brytyjskich podatników”.


„Partnerstwo migracyjne z Rwandą oznacza, że ​​osoby odbywające niebezpieczne, niepotrzebne i nielegalne podróże do Wielkiej Brytanii mogą zostać przeniesione do Rwandy, w celu rozpatrzenia ich wniosków o azyl, będą mogli odbudować tam swoje życie, co pomoże przełamać model biznesowy przemytników ludzi i zapobiec utraty życia”.

„To dopiero pierwszy etap procesu i wiemy, że zajmie to trochę czasu, ponieważ niektórzy będą starali się udaremnić proces i opóźnić relokację” - dodała.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Samochód uderzył w dom Borisa Johnsona w południowym Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Wielka kumulacja w EuroMillions, do zgarnięcia 184 mln GBP