Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot EasyJet zderzył się z ptakiem. Musiał zawrócić na lotnisko w Glasgow

Samolot EasyJet był zmuszony do powrotu na lotnisko w Glasgow w wielkiej Brytanii po „uderzeniu w ptaka”.

Samolot lecący do Faro w Portugalii wystartował z lotniska około godziny 16 w sobotę, jednak wkrótce po wystartowaniu pilot został zmuszony do powrotu do Glasgow.


Airbus A319 bezpiecznie wrócił na lotnisko około 16:55.

EasyJet potwierdził, że pilot podjął decyzję o zawróceniu po „uderzeniu w ptaka”.

Linie lotnicze dodały, że nikt nie został ranny w incydencie, a na lotnisku czekały załogi ratunkowe, które zostały tam wysłane „tylko na wszelki wypadek”.

Zobacz też:


Rzecznik EasyJet powiedział: „easyJet może potwierdzić, że kapitan lotu EZY6843 z Glasgow do Faro podjął decyzję o powrocie do Glasgow po zderzeniu z ptakiem”.

„Samolot wylądował normalnie i został przyjęty przez służby ratunkowe tylko jako środek ostrożności i zgodnie z procedurami. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i załogi jest najwyższym priorytetem easyJet”.


„Niestety, ponieważ nie było dostępnego samolotu zastępczego do obsługi lotu do Faro lub lotu powrotnego EZY6844 z Faro do Glasgow, zapewniliśmy klientom możliwość bezpłatnego przeniesienia rezerwacji na inny lot lub otrzymania zwrotu pieniędzy, jeśli nie chcą już podróżować, a także zakwaterowanie w hotelu i wyżywienie w razie potrzeby”.

„Chociaż było to poza kontrolą easyJet, przepraszamy za wszelkie niedogodności” – dodał rzecznik linii lotniczych.

-