Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Minister radzi, żeby pracować dłużej lub znaleźć lepszą pracę, aby uchronić się przed wzrostem kosztów życia

W Wielkiej Brytanii obserwujemy największy od 70 lat spadek poziomu życia spowodowany rosnącą inflacją, podatkami i rachunkami za energię.

Badania z zeszłego miesiąca wykazały, że ceny artykułów spożywczych rosną w najszybszym tempie od 11 lat.


Spowodowało to, że typowe gospodarstwo domowe będzie musiało zapłacić w tym roku dodatkowe 271 funtów za jedzenie.

Dodatkowo rosnące koszty energii i paliwa podnoszą tygodniowe wydatki gospodarstw domowych i coraz więcej z nich zmaga się z problemami finansowymi.

Jednak Minister rządu znalazła bardzo dobry sposób, aby wszyscy poradzili sobie z kryzysem.

Zobacz też:


Rachel Maclean zasugerowała, że ludzie borykający się ze wzrostem kosztów życia powinni pracować więcej godzin lub przenieść się do lepiej płatnej pracy.

Maclean powiedziała Sky News, że to tylko niektóre ze sposobów, w jakie gospodarstwa domowe mogą „ochronić się”, przed rosnącymi cenami.

Wypowiedz brytyjskiej minister, została od razu skrytykowana przez Partię Pracy.


Peter Kyle z Irlandii Północnej skrytykował komentarze Maclean dotyczące kosztów utrzymania, twierdząc, że niedawno spotkał wielu ludzi w banku żywności, którzy pracowali, ale mieli „niezwykle trudny” okres, wśród nich była samotna matka pracująca na dwóch etatach.

Powiedział Sky News: „Pomysł, że mogłaby pracować dłużej, a zatem nie spędzać czasu z rodziną – myślę, że jest to po prostu oderwane od realiów życia ludzi”.

Warto przypomnieć, że dwa tygodnie temu minister środowiska George Eustice został skrytykowany, za to, że zasugerował rodzinom kupowanie tańszej i gorszej jakościowo żywności, aby mogły związać koniec z końcem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
easyJet oferuje 1000 funtów bonusu dla nowych pracowników
 Czytaj następny artykuł:
Limit cen energii w UK może wzrastać co trzy miesiące