Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jamie Oliver dał Borisowi Johnsonowi 36 godzin. Sławny szef kuchni wyprowadzi ludzi na ulice

Jamie Oliver zagroził zorganizowaniem protestu „Eton Mess” w związku z odwróceniem się rządu od strategii walki z otyłością.

Sławny szef kuchni powiedział premierowi, że ma „36 godzin” na naprawienie swojego błędu i wezwał społeczeństwo do zebrania się przed Downing Street w piątek o 12.30 z miskami z deserem.


Rząd Wielkiej Brytanii opóźnił wprowadzenie w życie zakazu ofert „buy one get one free” dla sprzedaży niezdrowych przekąsek oraz wprowadzenie zakazu reklamowania fast foodów w telewizji, ze względu na wzrost kosztów życia.

Tłumienie promocji śmieciowego jedzenia miało być częścią strategii mającej na celu zmniejszenie otyłości w Wielkiej Brytanii, jednak jej wprowadzenie zostanie przesunięte o rok do października 2023 roku.

Urzędnicy z Departamentu Zdrowia powiedzieli, że przesuniecie wprowadzenia zakazu ofert niezdrowych przekąsek nastąpiło po tym, jak rząd ocenił wpływ tego kroku, na finanse gospodarstw domowych.


Minister zdrowia publicznego Maggie Throup podkreśliła jednak, że nadal są zdeterminowani, aby rozwiązać problem otyłości u dzieci.

Przesuniecie zakazu ofert zostało skrytykowane przez działaczy na rzecz zdrowia, którzy oskarżyli Borisa Johnsona o „zabawę w politykę” kosztem zdrowia dzieci.

Jamie Oliver nazwał to „zmarnowaną szansą”, która podkopuje wysiłki Wielkiej Brytanii w walce z otyłością i zagroził zorganizowaniem protestu, jeśli Premier Wielkiej Brytanii nie zmieni zdania.

Zobacz też:


„Chciałbym dać ci możliwość, jeśli to możliwe, uświadomienia sobie, że popełnienie błędu jest w porządku” – powiedział Jamie Oliver w filmie opublikowanym na Instagramie.

„Chciałbym ci powiedzieć, że masz 36 godzin, aby wrócić do swojego własnego prawa, które ustanowił twój rząd”.


„Nie jesteśmy wrogami. Tak naprawdę to twoi ludzie próbują dostać twoją pracę, dźgnąć w plecy i zamieszać” - dodał.

Sławny szef kuchni poinformował, że demonstracja będzie miała charakter „pozytywny” i ma na celu zachęcenie rządu do „robienia właściwych rzeczy”.

Stwierdził też, że zakaz wyświetlania reklam fast foodów w telewizji był kluczem do ochrony dzieci.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Podróże nawet za jednego pensa. Jet2 uruchomia super promocję
 Czytaj następny artykuł:
Chmura toksycznego pyłu znad Sahary nadciąga nad Wielką Brytanię.