Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Supermarket w UK oferuje zniżki zależne od wieku. Czy Aldi, ASDA, Tesco i Lidl pójdą w jego ślady?

Jedna z dużych sieci supermarketów twierdzi, że zaoferuje kupującym większe zniżki na zakupy w zależności od ich wieku.

To pierwszy supermarket w Wielkiej Brytanii, który to robi, a ludzie mają nadzieję, że sieci takie jak ASDA, Tesco, Aldi i Lidl pójdą w jego ślady.

Od przyszłego wtorku każdy, kto ukończył 60 lat, będzie mógł skorzystać z oferty w sklepach w oddziałach Iceland i The Food Warehouse za okazaniem dowodu tożsamości.


Nie ma minimalnych wydatków, a zniżka dotyczy wszystkich produktów i asortymentów.

Sprzedawca powiedział, że zdecydował się uruchomić ofertę po tym, jak Age UK niedawno ujawniło, że trzy czwarte starszych osób w Wielkiej Brytanii (9,4 miliona) martwi się rosnącymi kosztami życia.

Będzie to pierwszy supermarket, który uruchomi zniżkę dla osób powyżej 60. roku życia.

Richard Walker, dyrektor zarządzający w Iceland, powiedział: „Mamy długą historię wspierania naszych klientów w wieku powyżej 60 lat, na przykład uruchomiliśmy »Godzinę dla osób starszych« w szczytowym momencie pandemii”.


„Kryzys związany ze wzrostem kosztów utrzymania sprawił, że wsparcie dla tych klientów stało się jeszcze ważniejsze, dlatego jestem dumny, że znajdujemy nowe sposoby wspierania ich, w tym uruchomienie tego rabatu”.

„Mamy nadzieję, że pomoże on wszystkim w tej kategorii wiekowej, obniżyć koszty tam, gdzie to możliwe” - dodał.

Supermarket twierdzi, że robi, co w jego mocy, aby obniżyć koszty produktów, ponieważ ludzie w całym kraju zmagają się z gwałtownie rosnącymi cenami.

Zobacz też:


W tym tygodniu Gubernator Banku Anglii ostrzegł, że istnieją „poważne obawy”, że ceny żywności mogą wkrótce osiągnąć „apokaliptyczny” poziom.

Występując przed Komisją Skarbu Izby Gmin Wielkiej Brytanii, Bailey ostrzegł, że problemy związane z konfliktem na Ukrainie „pogarszają się”.


Dodał, że jest „bezradny” w obliczu rosnącej inflacji, bo wojna na Ukrainie może jeszcze pogłębić kryzys związany z kosztami życia.

Gubernator Andrew Bailey ujawnił, że dalsza inflacja żywności jest „poważnym zmartwieniem” banku centralnego, ze szczególnym uwzględnieniem pszenicy i oleju spożywczego.

Ostrzegł również, że w tym roku nadejdzie „bardzo realny szok dochodowy”, ponieważ ceny rosną w najszybszym tempie od 30 lat i sprawią, że miliony ludzi będą uboższe w ujęciu realnym – oraz że rosnąca inflacja uderzy w wydatki gospodarstw domowych, powodując wzrost bezrobocia.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o morderstwo 21-polki Polki w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Pasażer Ryanair przez pomyłkę spędził wakacje w celi